اخبار مرتبط

رئیس پلیس‌فتای استان مرکزی گفت: شهروندان مواظب سوء استفاده مجرمان سایبری برای برداشت بسته حمایتی دولت باشند.

به گزارش ایلنا، آنقی گفت: در پی خبر واریز بسته حمایتی به حساب سرپرست خانوارها، مجرمان فضای مجازی دست به کار شده‌اند و در این فضا تلاش دارند با جمع آوری اطلاعات بانکی خانوار‌ها اهداف مجرمانه خود را پیش ببرند.

وی افزود: با توجه به اینکه مسئولان امر برای واریز کردن این بسته حمایتی، ساز و کار‌های مناسب را در نظر گرفته‌اند لذا شهروندان محترم نسبت به این موضوع دقت لازم را داشته باشند و به درخواست‌های مرتبط و غیر معقول در این زمینه توجه نکنند.

رئیس پلیس فتای استان مرکزی با بیان اینکه اخیراً مشاهده شده برخی از افراد سودجو با ارسال پیام‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی و شبکه ارتباطات موبایلی به دنبال دریافت شماره کارت، رمز دوم، تاریخ انقضاء و cvv۲ هموطنان هستند، اضافه کرد: همان‌طور که می‌دانید هر کسی این اطلاعات را در اختیار داشته باشد به راحتی می‌تواند از حساب قربانیان برداشت غیرمجاز انجام دهد.

آنقی از مردم خواست به هیچ عنوان اطلاعات کارت بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند و به این نکته توجه داشته باشند که اگر قرار است پولی به حساب آن‌ها واریز شود کافی است تنها شماره حساب و یا شماره کارت خود را در اختیار افراد یا سازمان‌های مرتبط قرار دهند.

وی ادامه داد: نقش هم‌وطنان عزیز در پیشگیری از وقوع جرائم سایبری کمتر از پلیس نیست واین عزیزان با بی‌توجهی به پیام‌ها و آگهی‌های اغوا کننده و همچنین اعلام موارد مجرمانه به مسئولان مربوطه می‌تواند ضمن کاستن از زمینه‌های ارتکاب جرم، مجرمان سایبری را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام گذارند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.