من در آن جلسه فقط از امام سخن نگفتم و مطالب دیگرى هم گفتم که منتشر کننده هاى نوار مطابق سلیقه شان نبود که آنها را هم انتشار دهند.

اخبار مرتبط

سروده‌ای به یاد چهره تابناک اسلام و ایران آیت‌الله هاشمی رفسنجانی(ره)؛

 

پس از انتشار فایل صوتی منتسب به فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی، فاطمه هاشمی در مورد روز ضبط این فایل و مطلبی که در آن بیان شده توضیحاتی ارائه داد.

فاطمه هاشمی در گفت و گو با خبرنگار جماران، در توضیح فایل صوتی منتشر شده منتسب به او اظهار داشت: این فایل متعلق به مراسمی است که برای پدرم گرفتند. من جلسه ای شرکت کرده بودم و از اقدامات فرهنگی آقای هاشمی و ارتباط آقای هاشمی با امام و نزدیکی و احترام متقابل آنها گفتم و مسائل مختلف را توضیح دادم. بعد یکی از دانشجویان در مورد امام کلماتی بیان کرد که من گفتم شما نباید در مورد امام این کلمات را به کار ببرید.

فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: در این جلسه یکی از دانشجویان بلند شد و گفت که مگر شما همسایه امام نبودید؟ گفتم بله. این در صورتی است که من قبلا در مورد خانه همه چیز را توضیح داده بودم. گفت مگر هر روز خانه امام نمی رفتید؟ گفتم هر روز نه، ولی گاهی خانه امام می رفتیم. به خانه آقای هاشمی اشاره کرد و گفت پس چرا آقای هاشمی ساده زیستی را از امام یاد نگرفت؟ من گفتم اتفاقا آقای هاشمی خیلی ساده زیست بودند. گفتم امام در یک محیط سه هزار متری بودند و خانه آقای هاشمی پانصد متر است.

فاطمه هاشمی تأکید کرد: اگر گفتم سه هزار متر در اختیار امام بوده منظورم این نبوده که منزل امام سه هزار متر بوده بلکه چنین که مى دانیم جماران تنها منزل امام نبوده بلکه مقر رهبرى نظام بوده و با توجه به موقعیت جنگ آنجا یک سری مراکز امنیتی بوده که درمانگاه ، اقامتگاه محافظین، دفتر امام  ،حسینیه امام و کارهایی که امام به عنوان رهبر انقلاب داشتند در آن محوطه انجام می گرفته است یعنی همه آن سه هزار متر منزل و مربوط به شخص ایشان نبوده و در اختیار کارهای مختلف ایشان بوده و خانه آقای هاشمی یک خانه معمولی داخل آنجا است. این را هم بگویم که اولا خانه آقای هاشمی اجاره ای است و بعد امام خودشان از آقای هاشمی خواستند که در این خانه بنشینند چون آقای هاشمی یک بار ترور شده بودند و نگران آقای هاشمی بودند از نظر امنیتی به محدوده جماران آوردنشان تا ایشان هم آنجا مواظبت شود. البته من در آن جلسه فقط از امام سخن نگفتم و مطالب دیگرى هم گفتم که منتشر کننده هاى نوار مطابق سلیقه شان نبود که آنها را هم انتشار دهند. 
گفتنى است  محوطه ى دفتر ،بیت و حسینیه امام خمینى به همراه منزلى که همسر امام پس از ایشان تا آخرین روزهاى عمر شریفشان در آن سکونت داشتند براى بازدید عموم مردم باز است و همه روزه مشتاقان از این مجموعه بازدید مى کنند.

اخبار مرتبط

سروده‌ای به یاد چهره تابناک اسلام و ایران آیت‌الله هاشمی رفسنجانی(ره)؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.