به گزارش ایرنا، آیت الله احمد جنتی پنجشنبه شب در نخستین همایش بزرگ جوانان مقاومت و بزرگداشت شهید جهاد مغنیه در مدرسه علمیه امام کاظم (ع) قم اظهار داشت: مقاومت نشان داد که اگر بایستیم همه قدرت ها را می شکنیم و هیچ قدرتی نمی تواند ما را بشکند.
وی افزود: نظام اسلامی دشمنان زیادی داشته و دارد و همه آنها می خواستند قدرت این نظام را بشکنند اما خدا قدرت آنها را شکست.
وی با اشاره به وعده الهی مبنی بر نزدیک بودن ظهور منجی گفت: این مقاومت ها مقدمه آن ظهور و سرباز آفرینی برای امام زمان(عج) است.
رئیس مجلس خبرگان گفت: آمریکا و اسرائیل رو به افول و زوال است و روز به روز قدرت آنها کم و قدرت جمهوری اسلامی زیاد می شود. 40 سال آنها در اوج قدرت بودند ما در ضعف، اما امروز برعکس شده است.
وی تصریح کرد: امروز همه از آمریکای خونخوار و آل سعود مظلوم کش و اسرائیل کودک کش متنفر هستند، از این رو مقاومت باید ایستادگی کند.
آیت الله جنتی با تاکید بر اینکه ما از تهدیدهای دشمن پروایی نداریم گفت: دشمنان تهمت می زنند و می گویند تروریست ها اینجا جمع شدند، ولی اوف بر شما بی حیاها که این قدر شرف ندارید و مقاومت را تروریست می دانید.
وی گفت: شما تروریست پرور هستید، مقاومت ،داعش را از سوریه و عراق بیرون کرد و حالا هم به افغانستان و جاهای دیگر رفتند، آنجا نیز شکست می خورند.
آیت الله جنتی تصریح کرد: پیروزی حق بر باطل از سنت های الهی است به همین علت مقاومت پیروز می شود، و این سنت در جنگ های صدر اسلام نیز بود‌.
رئیس مجلس خبرگان همچنین با اشاره به بیانیه راهبردی رهبر معظم انقلاب آن را بسیار با اهمیت توصیف کرد و گفت: این بیانیه باید به زبان های مختلف دنیا ترجمه شود تا همگان به قدرت رهبری پی ببرند.
حضرت‌ آیت ‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب بیست و یکم بهمن ماه جاری در بیانیه ‌ای خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران، برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان ‌های انقلاب اسلامی را در 7 فصل تبیین کردند.
وی شنیدن پیام های رهبری را برای همگان ضروری دانست، و گفت: معظم له مقتدرانه در مقابل دشمنان گردن کلفت دنیا ایستاده و ملت نیز پشتیبانش هستند.
وی افزود: در مملکت با مشکل های زیادی مواجه هستیم و فشار اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بر ما زیاد است ولی تن به ذلت نخواهیم داد، و هر چه بیشتر تحت فشار قرار بگیریم مقاومت ما بیشتر می شود
آیت الله جنتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مقام رفیع شهیدان مقاومت بویژه شهید جهاد مغنیه خاطر نشان کرد: شهید مغنیه و شهدای دیگر مایه افتخار ما هستند و خانواده شهدا نیز در محضر همه عزیز می باشند.
نخستین همایش بزرگ جوانان مقاومت و بزرگداشت شهید جهاد مغنیه با حضور پرشور و گسترده جوانان بیش از 50 کشور جهان در قم برگزار شد.
جوانان مقاومت در این آیین شکوه با فریادهای کوبنده مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود بیزاری، تنفر و کینه خود از استکبار جهانی و مزدوران منطقه ای آن را ابراز نمودند.
در این آیین نمایندگان مقاومت از کشورهای فلسطین، بحرین، فرانسه و یمن با زبان های عربی و فرانسوی پیام فرزندان مقاومت را به گوش جهانیان رساندند.
همچنین در آیین از خانواده معظم شهیدان مقاومت از جمله شهید جهاد مغنیه تجلیل شد.
جهاد مغنیه پسر شهید حاج عماد مغنیه از فرماندهان بارز حزب الله بود، که در سال 2015 و در پی حمله هوایی رژیم غاصب صهیونیستی به منطقه قنیطره واقع در جنوب سوریه به همراه جمع دیگری از رزمندگان حزب الله لبنان به شهادت رسید.
7403/ 6133/
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.