اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، محمود زارع روز پنجشنبه در همایش دهیاران مهریز با قدردانی از تلاش های انجام شده در خدمت به مردم و روستاییان افزود: برای جلوگیری از کمبود آب شرب تاکنون کارهای مناسبی انجام شده است و این موضوع همچنان در دستور کار دهیاران و شوراهای اسلامی باشد.
وی ادامه داد: خدمت به مردم و پیگیری نیازهای آنها به خصوص تامین آب شرب در مناطق روستایی با همت و همراهی مسئولان قابل رفع است ، دولت با همه وجود اقدام های مناسبی انجام می دهد.
این مسئول به اهمیت اجرای عملیات گازرسانی به مناطق روستایی مهریز به عنوان نیاز اساسی و مطالبه مهم مردم منطقه اشاره کرد و یادآور شد: باید همه مردم از نعمت آن برخوردار شوند.
زارع همچنین به احداث جاده روستای منشاد مهریز به زردین تفت اشاره کرد که اقدام های خوبی برای اجرای آن انجام شده و تا بهره برداری کامل پیگیری می شود.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد همچنین به اهمیت اجرای طرح های اشتغالزایی در روستاها برای جذب جوانان و جلوگیری از مهاجرت به شهرها اشاره کرد و بر آمادگی این اداره کا تاکید کرد.
همچنین فرماندار مهریز گفت: تامین آب ، ایجاد اشتغال مولد و پایدار و انجام فعالیت های فرهنگی و ورزشی مهمترین نیاز مناطق روستایی شهرستان است که با همت و همکاری دهیاران و شوراهای اسلامی انجام می شود.
سید محمد رستگاری افزود: برای تامین آب شرب مردم با همکاری اداره آب و فاضلاب روستایی ( آبفار ) و پیگیری دهیاران کارهای خوبی انجام شده ولی کافی نیست و باید بیشتر اقدام شود.
همچنین به گفته بخشدار مرکزی مهریز ، بررسی مسائل و مشکلات دهیاران با حضور مسئولان استانی و شهرستان جزو برنامه های مهم بخشداری است که در اولویت کارهاست.
مهدی دهقانی زاده افزود: انجام برنامه های فرهنگی ورزشی ، تامین آب و پیگیری طرح گازرسانی به روستاها محور فعالیت بخشداری است که با همکاری فرمانداری و امور روستایی و شوراهای استانداری یزد پیگیری می شود.
در این همایش تعدادی از دهیاران بخش مرکزی مهریز مهمترین نیاز روستاهای این شهرستان را ، توجه به اشتغالزایی جوانان ، ایجاد مکان های فرهنگی و ورزشی و تامین آب ذکر کردند.
از جمعیت 50 هزار نفری مهریز 35 درصد در پنج دهستان ارنان ، خورمیزات ، تنگچنار ، بهادران و میانکوه در 140 روستا زندگی می کنند.
مرکز شهرستان 50 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.
7536/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.