اخبار مرتبط

محمد کاظمی نسب روز پنجشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان بدون اشاره به مبلغ بودجه عمرانی و تعداد طرح های نیمه تمام افزود: مدیران برای جذب اعتبار لازم با مدیران کل نهاد مربوطه و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارتباط برقرار کنند و هر ماه گزارشی در زمینه پیشرفت طرح های عمرانی و جذب بودجه به فرمانداری ارایه دهند.
وی اظهار کرد: در سال 1396،مبلغ 320 میلیارد ریال بودجه برای 184 پروژه عمرانی بین دستگاههای اجرایی توزیع شده است.
فرماندار ابرکوه همچنین به اهمیت و رعایت حقوق شهروندی اشاره کرد و افزود: بحث حقوق شهروندی که توسط دولت آقای روحانی ابلاغ و اجرایی شد یکی از الزامات نظلام مقدس جمهوری اسلامی است .
کاظمی نسب با بیان اینکه اگر مردم را با حقوقشان آشنا و زمینه ارتقای کیفیت خدمات را فراهم کنیم ، تاکید کرد : همه کارکنان بخش دولت مکلف هستند زمینه آشنایی مردم با حقوق شهروندی را فراهم کنند.
وی اضافه کرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید برای تسهیل در ارایه خدمات، قانون برنامه ششم توسعه ، قانون بودجه سال 97 و آیین نامه های اجرایی آن را به خوبی مطالعه کنند.
رئیس آموزش و پرورش ابرکوه هم گفت: این شهرستان 130 باب ساختمان آموزشی دارد که 35 درصد نیاز به تخریب و بازسازی دارد.
مسلم روحی پناه، اظهارکرد: هم اکنون دانش آموزان 22 باب مدرسه در 11 ساختمان آموزشی مستقر هستند و از سه سال گذشته سالانه شاهد رشد 350 نفری دانش آموزان هستیم.
وی با بیان اینکه ساخت حداقل یک واحد آموزشی در سال می تواند جوابگوی این رشد جمعیتی دانش آموزان باشد، تصریح کرد: در غیر این صورت مجبور هستیم در سال تحصیلی آینده مدارس ابتدایی را چرخشی اداره کنیم.
همچنین دکتر عبدالحسین اکرمی ،رئیس شبکه بهداشت و درمان ابرکوه افزود: سال گذشته از محل اعتبار عمرانی پنج میلیارد و 420میلیون ریال برای مرمت و ساخت فضاهای درمانی و بهداشتی این شهرستان هزینه شده است.
مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه هم با اشاره به تبعات خشکسالی و افت سطح آبهای زیرزمینی گفت: به دلیل اشتغال بیشتر مردم در بخش کشاورزی ، بودجه این نهاد باید برای طرحهای توسعه نوین افزایش یابد.
مهدی غیب الهی تصریح کرد: تامین آب دام عشایر ، مرمت ایل راه ها و تکمیل مجتمع های دامداری و گلخانه ای بخشی از طرح های کشاورزی هستند که نیاز به تامین بودجه کافی دارند.
مدیر امور آب و فاضلاب شهری(آبفا) ابرکوه هم گفت: برای تامین آب شرب این شهرستان لازم است، توزیع بودجه آبفا بیشتر مد نظر باشد .
سید محسن پور سید، تصریح کرد: هم اکنون به دلیل افت سطح آب های زیر زمینی و تبعات خشکسالی آبدهی یک حلقه چاه آب شرب از 20 لیتر در ثانیه به سه لیتر در ثانیه کاهش یافته است.
مرکز شهرستان 53 هزار نفری ابرکوه در140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
7540/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.