اخبار مرتبط

محمد صابری روز پنجشنبه به مناسبت هفته تامین اجتماعی (19 تا 25 تیرماه) در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه 866 هزار نفرجمعیت یزد زیر پوشش هستند، گفت: مبلع پرداخت شده شامل تعهدات کوتاه مدت، بلند مدت، مستمری و بیمه بیکاری است.
استان یزد بر پایه سرشماری آبان سال 1395، یک میلیون و 138هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد در 21شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها و مناطق عشایری زندگی می کنند.
وی تعداد بیمه شدگان اصلی زیر پوشش استان را 272 هزار و 83 نفر بیان کرد و یادآور شد: این عدد نسبت به یکسال گذشته 1.5 درصد رشد دارد.
صابری تعداد مستمر بگیران استان را 70 هزار و 600 نفر اعلام کرد و افزود: هم اکنون در استان هر ساعت دو فقره حکم بازنشستگی توسط شعبه های تامین اجتماعی صادر می شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 23 هزار و 600 کارگاه تولیدی ، خدماتی و صنعتی در استان
فعال است، عنوان کرد: در استان 16 شعبه دایمی ، هفت شعبه اقماری و پنج کارگزاری به افراد تحت پوشش این اداره کل خدمات لازم را ارایه می دهند.
مدیرکل تامین اجتماعی یزد ادامه داد: این نهاد 2هزار و 900 میلیارد ریال از کارفرمایان و بخش صنعت استان طلب دارد که برای حفظ اشتغال با کارفرمایان تعامل خوبی برقرار است.
وی اظهار کرد: در طرح بخشودگی مبلغ بیمه ، کارفرمایان و مدیران واحدهای تولیدی استان استقبال گسترده ای برای پرداخت بدهی معوقه خود تاکنون نشان داده اند.
صابری راه اندازی شعبه اقماری در بهادران مهریز و ساخت شعبه چهارم تامین اجتماعی در شهر یزد را از دیگر برنامه ها اعلام کرد.

** تصویب بودجه چهار هزار و 400 میلیارد ریال برای سال97
مدیر درمان تامین اجتماعی استان یزد هم در این نشست گفت: در سال جاری چهار هزار و 400 میلیارد ریال بودجه برای بخش درمان بدون احتساب تجهیزات پزشکی در استان مصوب شد .
محمد حسین توحیدی فر، هزینه درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی در مراکز درمانی استان را روزانه 12میلیارد ریال بیان کرد و افزود: روزانه قریب به چهار هزار و 880 نفر از مراکز درمانی تامین اجتماعی خدمات سرپایی دریافت می کنند و حدود 76 نفر بستری می شوند.
وی اظهار کرد: در استان یزد 13 درمانگاه و بیمارستان شهدای کارگر به افراد زیر پوشش تامین اجتماعی خدمات لازم را ارایه می دهند.
وی از ساخت بیمارستان سرطان در استان خبر داد و گفت: در صورت نهایی شدن نقشه و طرح های این بیمارستان عملیات احداث آن آغاز می شود.
استان یزد که یک میلیون و 138هزار نفر جمعیت به لحاظ ضریب پوشش بیمه تامین اجتماعی مقام نخست کشور را دارد.
2088/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.