اخبار مرتبط

محمدعلی طالبی روز سه شنبه در نشست مشترک کارگروه ارتقای امنیت اجتماعی و سمن های مدیریت بحران با بیان کمبود آب و بروز مشکلات زیست محیطی ناشی از آن افزود: سازمان های مردم نهاد در بسیاری از بحران های طبیعی و اجتماعی حضور موثری داشته و دارند.
وی تصریح کرد: مسئولان دستگاه های مختلف باید از توانمندی این نهادها به بهترین نحو استفاده و زمینه نقش آفرینی آنها را در امور مختلف فراهم کنند.
وی با تاکید بر لزوم رفع موانع پیش روی سمن ها و گروه های مرجع ادامه داد: هنر دستگاه های مسئول، استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و هنر این سازمان ها، جذب کمک های مردمی است.
معاون استاندار یزد اظهار کرد: دغدغه های اجتماعی باید در مشکلات ناشی از کمبود آب و مسائل محیط زیست در نظر گرفته شود که در این زمینه فعالیت های مطلوبی توسط سازمان های مردم نهاد صورت گرفته است.
طالبی افزود: مساله آب تک بعدی نیست و نیازمند پیوست اجتماعی است؛ از این رو باید در طرح های انتقال و مدیریت مصرف آب به این مهم توجه شود.
وی با بیان اینکه در طرح انتقال آب به استان ، پدافند غیرعامل مورد توجه قرار نگرفت و این موضوع سبب بروز مشکلاتی شد، اظهار امیدواری کرد که این مهم در طرح های بعدی انتقال آب مورد توجه قرار گیرد.
در این نشست کارشناسان و نمایندگان دستگاه های دولتی و سازمان های مردمی و غیردولتی دیدگاه های خود را در باره پیامدهای اجتماعی بحران آب و محیط زیست بیان کردند.
در استان یزد حدود 200 سازمان مردم نهاد در عرصه های مختلف فعالیت دارند.
7532 / 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.