اخبار مرتبط

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی فرمانداری اردکان ، هادی مقیمی در شورای آموزش‌ و پرورش شهرستان، مهاجرپذیری را مهم‌ترین دلیل افزایش بی‌ سابقه تعداد دانش‌ آموزان عنوان کرد.
وی یادآور شد: در سال تحصیلی جدید هزار و 500 نفر به جمعیت دانش‌ آموزی اردکان افزوده می‌شود.
رئیس شورای آموزش‌ و پرورش شهرستان اظهار کرد: تعدادی از آنها فرزندان کارگران کارخانه ها هستند، صنایع و واحدهای تولیدی به نسبت جمعیت کارگری شان در ساخت و توسعه فضاهای آموزشی کمک کنند.
مقیمی در خصوص اوقات فراغت دانش‌ آموزان هم اظهار کرد: ضروری است مسئولان آموزش‌ و پرورش در طول سال تحصیلی نیازها و علاقه‌ مندی‌ دانش‌ آموزان را بررسی و در تابستان برنامه ‌‌های مناسب را اجرا کنند.
وی یادآور شد: ابتکار در برنامه‌ ها و پرهیز از کارهای روزمرگی در میزان رضایتمندی دانش‌ آموزان، خانواده ها و جامعه موثر است و پرداختن به حوزه‌های جدید نظیر حقوق شهروندی، گردشگری و محیط ‌زیست، ذائقه‌های جدیدی را در دانش‌ آموزان ایجاد خواهد کرد.
فرماندار اردکان توجه به حقوق شهروندی را از جمله امور مغفول مانده در سیستم آموزشی دانست و گفت: برای تربیت و پرورش شهروندان مطالبه‌گر آموزش حقوق شهروندی باید از مدارس آغاز شود.
وی همچنین از مدیریت آموزش و پرورش خواست در طرح اوقات فراغت شهرستان به این مساله توجه جدی شود.
فرماندار اردکان اظهار کرد: با توجه به تعداد زیادی مدارس بدون استفاده در روستاها با استفاده از ظرفیت قانونی موجود، می‌توان از آن‌ها به عنوان اردوگاه‌ دانش‌ آموزی استفاده کرد.
اردکان 291 معلم رسمی و 17 هزار دانش آموز دارد .
همه ساله بیش از هزار نفر به جمعیت دانش آموزی شهرستان اضافه می شود که نیاز به فضا و امکانات آموزشی جدیدی دارند .
استان یزد حدود سه هزار و 600 واحد صنعتی و تولیدی دارد که اغلب واحدهای صنعتی در دشت یزد - اردکان مستقر هستند.
در اردکان هم 242 واحد صنعتی و 70 واحد معدنی، مستقر است.
مرکز شهرستان 98 هزار نفری اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
7544/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.