اخبار مرتبط

استان یزد بر پایه سرشماری آبان سال 1395، یک میلیون و 138هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد در 21شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها و مناطق عشایری زندگی می کنند.
رقیه دوست فاطمی ها، امروز سه شنبه در حاشیه جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ابرکوه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: هم اکنون 250 نفر به عنوان کتابدار در کتابخانه های عمومی استان فعالیت دارند.
وی افزود: هم اکنون 2 میلیون و 94 هزار و 504 نسخه کتاب با موضوع های مختلف در مخزن کتابخانه های عمومی موجود است.
وی اظهار کرد: در سال 1396،یک میلیون و 75 هزار و 131 نسخه کتاب به صورت امانی در اختیار علاقه مندان به مطالعه گذاشته شد.
مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی یزد افزود: هرچند که تا رسیدن به میانگین مطلوب سرانه مطالعه در استان فاصله داریم، ولی این میزان دریافت امانی کتاب نسبت به جمعیت آمار مطلوبی است .
دوست فاطمی ها همچنین به نقش خیران در توسعه فضای کتابخانه های عمومی در منطقه اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون خیران استان 30 باب کتابخانه احداث کردند و یزد رتبه بالایی را در ساخت این فضای فرهنگی به خود اختصاص داده است.
وی به اهمیت تقویت و توسعه زیرساخت کتابخانه های عمومی اشاره کرد و یادآورشد: استانداردسازی کتابخانه ها به بالاترین کیفیت مطلوب ، بازسازی ، ایجاد فضای شاداب برای مطالعه کتاب و افزایش بخش کودکان از اقدامات چهار سال گذشته است.
این مسئول فرهنگی استان ادامه داد: در مخزن کتابخانه شرف الدین علی یزدی که در هسته مرکزی شهر یزد قرار دارد، بیش از 60 هزار جلد کتاب موجود است و مردم استقبال خوبی برای مطالعه کتاب در این محل دارند.
7540/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.