اخبار مرتبط

رئیس شبکه بهداشت و درمان مهریز گفت: 2 هزار و 500 نفر از بیماران روستاهای این شهرستان در سال 1396 با همکاری کانون بسیج جامعه پزشکی در دهستانهای ارنان ، بهادران ، خورمیزات ، میانکوه و تنگچنار معاینه شدند.
دکتر سید مهدی حسینی افزود: پزشکان متخصص به همراه پرستار ، بهورز و ماما با حضور در روستاهای دور افتاده نسبت به معاینه و ارائه خدمات به بیماران اقدام کردند.
وی ادامه داد: خدمات رسانی به نیازمندان در بخش بهداشت و درمان، کاهش هزینه ها و جلوگیری از رفت و آمد بیماران به شهر از اهداف طرح معاینه رایگان است.
این مسوول اظهار کرد: اعضای کانون بسیج پزشکی با همکاری سایر پزشکان علاقه مند بر حسب نیاز و تقاضا با همکاری سایر دستگاه های اجرایی طرح یادشده را امسال ادامه می دهند.
حسینی گفت: هم اکنون 33 مرکز بهداشتی و درمانی و خانه بهداشت در مرکز شهرستان و در دهستان های بهادران ، ارنان ، تنگچنار ، خورمیزات و میانکوه با همکاری افزون بر 200 نفر نیرو به مردم خدمات ارائه می دهند.
وی به اهمیت برگزاری دوره های آموزشی برای اقشار مختلف مردم و به خصوص دانشجویان و دانش آموزان اشاره کرد و گفت: در سال 1396 ، سه هزار نفر زیر پوشش آموزش های مختلف بهداشتی و درمانی قرار گرفتند.

**
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) مهریز گفت: 2 هزار و 200 نفر(9درصد جمعیت) شامل یک هزار و 100 خانوار از خدمات مختلف این نهاد استفاده می کنند.
احمد ایزدی پرداخت مستمری ، تامین مسکن، وام اشتغال ، بیمه خدمات درمانی ، آموزشی ، فرهنگی کمک هزینه ازدواج و جهیزیه را خدمات ارائه شده عنوان کرد.
وی رسالت مهم این نهاد حمایتی را ، توانمندسازی خانواده های زیر پوشش در حوزه های سلامت ، فرهنگی و اشتغال ذکر کرد و ادامه داد: در سال 1396 برای خودکفایی خانواده ها 150 طرح در بخش های کشاورزی، صنعتی، قالی ‌بافی و خدماتی با صرف 20 میلیارد ریال اجرا شد.
این مسوول به اجرای طرح اکرام ایتام و حمایت از کودکان بی‌ سرپرست اشاره کرد و یادآور شد: در این مدت با همکاری 140 حامی ، سه میلیارد ریال برای کمک به برنامه مورد نیاز ایتام هزینه شد.
ایزدی گفت: تهیه جهیزیه و هدیه ازدواج به 40 نفر به ارزش 800 میلیون ریال از دیگر اقدام های پارسال است که با همکاری خیران انجام شد.
مرکز شهرستان 50 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.
7541/2047 /
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.