اخبار مرتبط

در مراسم شروع عملیات اجرایی این مجتمع محمدرضا تابش نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مسئولان استان یزد و محلی حضور داشتند .
تابش در مراسم آغاز عملیات اجرایی مجتمع یادشده با تبریک مبعث پیامبر اسلام و با اشاره به فعالیت های پرثمر مجموعه چادرملو که در اقتصاد کشور و منطقه نقش آفرین است، اظهار امیدواری کرد که تعهدات اجتماعی صنایع یادشده با این پروژه مهم شتاب بگیرد.
وی ادامه داد: این پروژه قرار بود زودتر از این شروع شود که برخی مشکلات اداری آن را به تعویق انداخت، از طرفی درخواست ائمه جمعه و مسئولان بخش های تابعه شهرستان این بود که مجموعه در مکانی احداث شود که بهره برداری مردم این مناطق نیز در حد امکان تسهیل شود که نهایتا این موقعیت مکانی تعیین شد.
وی با اشاره به وضعیت اقتصادی حوزه انتخابیه خود تصریح کرد: در اوایل دهه ۸۰ فقط پنج واحد تولیدی بالای ۵۰ نفر در شهرستان فعالیت داشت که نرخ بیکاری تا ۲۵ درصد رسیده بود ولی در حال حاضر ۳۵ واحد بزرگ اقتصادی با سرمایه گذاری چشمگیر فعالیت دارد.
وی اضافه کرد: نرخ بیکاری به کمتر از چهار درصد رسیده که نشان از برنامه ریزی و تلاش مسئولان و همراهی مردم منطقه است.
رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با تاکید بر حرکت به سمت توسعه متوازن و پایدار تصریح کرد:در کنار فعالیت های صنعتی و اقتصادی؛ همه مسئولان باید توجه لازم را به مسائل زیست محیطی و ایجاد واحدهای کم آبخواه و دانش بنیان داشته باشند و آن را بعنوان چشم انداز شهرستان مدنظر قرار دهند.
تابش همچنین مردم انقلابی و صبور ایران را شایسته بهترین خدمات دانست و با بیان اینکه نقطه اتکا حاکمیت باید به مردم باشد، گفت: اردکان مهد بزرگان و عالمانی است که در سطح ملی و جهانی تاثیرگذار بوده اند و باید از این سرمایه ها برای خدمت بهتر به مردم و تعالی کشور کمک خواست.
مجتمع فرهنگی، ورزشی و رفاهی صنایع فولاد اردکان با پیش بینی افزون بر یکهزار و 500 میلیارد ریال احداث می شود.
این مجتمع در زمینی به مساحت 50 هکتار ساخته می شود و به گونه ای طراحی شده که می تواند به کل جمعیت شهرستان خدمت رسانی کند .
شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از جمله شرکت های پیشرو در تکمیل زنجیره تولید از معدن تا تولید محصولات نهایی فولاد در کشور است.
مرکز شهرستان 98 هزار نفری اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
ادامه دارد
7544/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.