اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا رئیس هیات مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز در این مراسم گفت: این مدارس با مشارکت خیر نیکوکارحاج حسین حیدری پدر شهید محمد علی حیدری درمناطقی احداث می شود که آموزش و پرورش ناحیه یک یزد با تراکم دانش آموزی و کمبود مدرسه روبروست .
امیرحسین رادمنش افزود : این 2 آموزشگاه در مجموع در زمینی به مساحت هفت هزار و 500 مترمربع و زیربنای سه هزار و 900 مترمربع احداث می شود و با تکمیل آن 28 کلاس درس به مجموعه مدارس آموزش و پرورش ناحیه یک یزد اضافه خواهد شد .
وی با تقدیر از اقدام خیرخواهانه پدر شهید حیدری افزود: خیر نیکوکار حاج حسین حیدری که قبلا نیز یک دبیرستان به نام فرزند شهیدش در یزد احداث کرده است در تامین هزینه 38 میلیارد ریالی ساخت این دو مدرسه نیز مشارکت دارد .
دبیرستان شاهد شهید حیدری که درسال 88 توسط این خیر مدرسه ساز احداث شده هم اکنون 360 نفر دانش آموز دارد .
مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان یزد گفت: برای تکمیل و بهره برداری از 35 پروژه خیری سال 95 منتظر تخصیص سهم دولت هستیم .
محمد علی خواجه رضائی در حاشیه مراسم آغاز عملیات احداث دو مدرسه خیری در یزد افزود: از ابتدای امسال تا کنون 28 پروژه آموزشی و پرورشی با مشارکت خیرین در یزد آغاز شده است .
وی خاطر نشان کرد: این طرح ها شامل 23 مدرسه ، سه نمازخانه ، یک مرکز مشاوره و یک مرکز درمانی است که با مشارکت 250 میلیارد ریالی خیرین احداث می شود .
این مسئول با اشاره به اینکه خیرین مدرسه ساز درسال 95 نیز 400 میلیارد ریال برای ساخت فضاهای آموزشی تعهد کرده اند گفت: در بیشتر طرح های خیری سال گذشته، آنها به تعهدهای خود عمل نموده اند و برای تکمیل و بهره برداری از این طرح ها منتظر تخصیص اعتبارات سهم دولت هستیم .
استان یزد یک هزار و 800 مدرسه و 220 هزار دانش آموز دارد.
7536/ 6197 دریافت کننده:کاظم سبحان زاده**انتشار: فلاح
irnayazdd@
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.