اخبار مرتبط

شهربانو دهقان، مجری کارگاه روغن‌گیری در بافق روز دوشنبه به ایرنا گفت: در راستای تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی و به منظور حل مشکلات مالی به فکر کاری افتادم که درشأن یک خانم باشد و بتواند از عهده انجام مراحل و فرایند آن بر آید.
وی در خصوص اینکه چگونه به فکر ایجاد کارگاه روغن‌گیری افتاد افزود: با مراجعه به اداره صنعت، معدن و تجارت با راهنمایی کارشناسان این اداره و با توجه به نیاز شهرستان بافق، روغن‌گیری از دانه‌های گیاهی را انتخاب کردم ولی برای خرید تجهیزات و ایجاد کارگاه مشکلات کمبود نقدینگی داشتم.
این بانو با تشکر از مسئولان شهرستان بافق به خاطر حمایت برای ایجاد این کارگاه عنوان کرد: 60 میلیون تومان برای تجهیز کارگاه نیاز داشتم که با معرفی از طرف فرمانداری این شهرستان به بانک کارآفرینی 30 میلیون تومان تسهیلات دریافت کردم.
دهقان در مورد میزان اشتغال‌زایی کارگاه اظهار داشت: با توجه به اینکه مدت زیادی از شروع به کار ما نگذشته است فعلاً زمینه اشتغال دو نفر به‌ طور مستقیم و یک نفر نیز غیرمستقیم ایجاد شده است.
وی افزود: در نظر داریم با توجه به استقبال خوب مردم از روغن‌های گیاهی و بازاریابی مناسب، تولید خود را افزایش داده تا زمینه اشتغال افراد بیشتری فراهم آید.
این کارآفرین برای دلگرمی خود، دیگران و رونق تولیدات شهرستان بافق اظهار داشت: مسئولین با حمایت از تولیدات کارگاه‌های کوچک می‌توانند باعث رونق اقتصادی و بومی‌سازی صنایع غذایی در این شهرستان شوند.
دهقان به تنوع محصولات و میزان تولید روغن اشاره کرد و با بیان اینکه هم اینک هفته ای 100 کیلو روغن کنجد در این کارگاه گرفته می‌شود گفت: در این کارگاه انواع روغن‌ها شامل آفتاب‌گردان، بادام شیرین و تلخ، بادام ‌زمینی، گردو، نارگیل، سیاه‌دانه، فندق، زبره سبز، رازیانه، خشخاش، گل بنفشه، خراطین، پسته، شوید، هسته انار، هسته انگور و... گرفته و به بازار مصرف عرضه می‌شود.
این کارگاه نخستین واحد روغن گیری خوراکی و دارویی است که بانو دهقان از اشتغال در معادن و ادارات چشم پوشیده و کار آفرینی شده که هم شعار سال را محقق سازد و هم زمینه کار برای سایر همنوعان را فراهم کند.
بافق با 50 هزار نفر جمعیت در فاصله 110 کیلومتری یزد قرار دارد.
7543/ 6197 خبرنگار: اصغرعسکری** انتشار: فلاح
irnayazdd
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.