اخبار مرتبط

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی این شرکت، محمدحسن صباغزادگان در نشست ستاد مدیریت مصرف برق استان یزد برای هم‌اندیشی مدیریت مصرف برق و پیک سایی با حضور مدیران عامل و نمایندگان شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع گفت: همکاری و استفاده از پتانسیل شرکت‌های صنعت برق استان، یکی از ارکان اصلی مدیریت مصرف برق، برای گذار از فصل گرما و کاهش خاموشی است.
وی افزود: جلب همکاری مشترکان با بهره‌گیری از تجارب داخلی به‌منظور کاهش نیاز مصرف با استفاده از مدیریت مصرف بار صنایع، از دیگر اهداف اساسی برگزاری نشست‌ ستاد مدیریت مصرف برق استان یزد است.
مدیرعامل برق منطقه ای استان یزد با بیان اینکه اجرای طرح ذخیره عملیاتی صنایع، اقدامی بسیار موثر برای گذار از پیک تابستان است، اضافه کرد: امسال در راستای کاهش مصرف انرژی در مقایسه با سال گذشته، مشارکت تمامی بخش‌ها و صنایع در زمینه کاهش مصارف غیرضروری برای عبور از پیک‌بار، لازم و ضروری است.
صباغزادگان گفت: با توجه به اینکه در چند سال اخیر پیک مصرف در مردادماه رخ‌داده احتمال افزایش پیک مصرف وجود دارد و صنعت برق باید آمادگی لازم را داشته باشد.
وی با بیان برگزاری جلسه هماهنگی با صنایع استان و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای عبور از پیک تابستان 96 افزود: تعدادی از صنایع بزرگ استان از هم‌اکنون برای مشارکت در طرح‌های پیک‌سایی بویژه ماه‌های تیر و مرداد 96 اعلام آمادگی کرده‌اند.
محمدرضا صحتی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان نیز در این جلسه با بیان اینکه به شرایط خاص و دشوار پیک‌بار تابستان 96 افزود: شرکت توزیع برنامه‌های مدیریت مصرف در فصل تابستان 96 را به‌گونه‌ای تدوین کرده است که در آن همکاری صنایع و چاه‌های کشاورزی را افزایش دهد.
در ادامه این جلسه رئیس گروه مدیریت مصرف شرکت برق منطقه‌ای یزد به تشریح عملکرد شرکت برق منطقه‌ای در سال96 و تجارب حاصل‌شده از تعامل با صنایع بزرگ پرداخت و افزود: پیش‌بینی می‌شود پیک نیاز مصرف استان در سال جاری با ورود صنایع جدید به 1430 مگاوات برسد.
فاطمه زارع با بیان اینکه سهمیه کاهش پیک شرکت در سال گذشته 44 مگاوات بوده است، افزود: با هماهنگی و برگزاری جلسات متعدد صورت گرفته با مشترکان، میزان همکاری صنایع در روز پیک‌بار کشور به 81 مگاوات رسید.
وی اظهار امیدواری کرد تا با اجرای طرح‌های tou با جابجایی ساعات پیک‌بار و اجرای طرح ذخیره عملیاتی با صنایع بزرگ، اجرای برنامه کاهش یا قطع برنامه‌ریزی‌شده صنایع و استفاده از ظرفیت نیروگاه چادرملو، پیک‌بار امسال نیز بدون مشکل سپری شود.
در این جلسه همچنین کارشناس مسئول آمار و طراحی دیاگرام‌های شرکت برق منطقه ای یزد گزارشی از وضعیت ماهانه رشد پیک و انرژی، مقایسه هفتگی پیک نیاز مصرف استان و کشور ارائه داد.
سیدمحمود حیدری از رشد 19 و 12 درصدی مصرف انرژی صنایع بزرگ در 2 ماهه نخست سال جاری، تاثیر پیک لحظه‌ای صنایع بزرگ، بارگیری صنایع جدید در افزایش پیک بار استان در روز 21 خرداد خبر داد.
همچنین در این جلسه مباحث و راهکارهایی در خصوص جلب مشارکت مشترکین صنعتی، کشاورزی و تجاری، تشویق مشترکان برتر به‌منظور رعایت الگوی مصرف، تعامل با آموزش‌وپرورش، برگزاری سمینارهای تخصصی، اجرای طرح‌های مدیریت مصرف و اقدامات انجام شده برای کاهش پیک بار توسط کارشناسان شرکت‌ توزیع برق یزد ارائه شد.
از 630 هزار مشترک برق در استان یزد حدود 70 درصد برق مصرفی استان در بخش صنعت استفاده می‌شود .
افزون بر 30 درصد انرژی الکتریکی توسط 26 مشترک بزرگ صنعتی استان مصرف می‌شود.
در سال گذشته به منظور کاهش پیک بار مصرف برق در تابستان از سوی شرکت توزیع برق استان ، حدود 30 میلیارد ریال پاداش به مشترکان همکار در بخش صنایع و کشاورزی پرداخت شد.
1968/6197 خبرنگار:محمودرضا رحمانی**انتشار: فلاح
@irnayazdd
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.