اخبار مرتبط

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس ، سرگرد مرتضی ابوطالبی گفت‌: چندی پیش شخصی سی ساله و متاهل با در دست داشتن شکایت قضایی به این پلیس مراجعه و بیان داشت که فردی به هویت آرزو در فضای مجازی پس از مدتی رابطه با من در شبکه‌های اجتماعی با وعده‌های غیر اخلاقی اقدام به این میزان کلاهبرداری کرد و بلافاصله با بلاک کردنم در شبکه‌های اجتماعی رابطه خود را با من قطع کرد.
وی ادامه داد: با توجه به اختلافات خانوادگی و مشکلات مالی شاکی این امر مسبب تشدید اختلافات خانوادگی برای او شده بود بنابراین با توجه به حساسیت موضوع پرونده در اسرع وقت در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و پس از انجام تلاش‌های شبانه روزی کارشناسان دایره مبارزه با جرایم این پلیس متهم به هویت راضیه که خود را با هویت جعلی آرزو در فضای مجازی معرفی کرده بود شناسایی شد و سپس با دستور بازپرس پرونده دستگیر و به این پلیس به همراه تجهیزاتی که از وی کشف و ضبط شده بود دلالت داده شد.
این مسئول اظهار داشت: پس از بازجویی‌های شفاهی و فنی صورت گرفته توسط افسران دایره ادله دیجیتال این پلیس متهم منکر بزه ارتکابی شده و اعلام کرد که کلاهبرداری توسط یکی از دوستانم صورت گرفته و نامبرده کارهایی که توسط دوستش به وی تحمیل می شده را انجام داده است و از موضوع شکایت اطلاعاتی در اختیار ندارد.
ابوطالبی گفت: در نهایت با توجه به ارائه مستندات موجود علیه متهم او سرانجام لب به اعتراف گشوده و در اظهارات خود بیان داشت که این کار را به دلیل مشکلات مالی انجام داده و از مردهایی که درخواست‌های ارتباط نامشروع داشتند پول اخذ می‌کردم و آنها را بلافاصله بلاک می‌ کردم.
وی خاطرنشان‌ کرد‌: با بررسی پرینت حساب و گوشی‌های وی مشخص شد متهم تا کنون از 14 نفر مبلغی در حدود 300 میلیون ریال دریافت کرده است.
رئیس پلیس فتای استان یزد گفت‌: کاربران فضای مجازی دقت باشند که تحت هیچ شرایطی به هویت‌های کاذب در فضای مجازی اعتماد نداشته باشند و بخصوص والدین توجه و مراقبت خاص به فرزندانشان در فضای مجازی داشته و بر فعالیت آنها به نحوی که به شخصیت فرزندان لطمه وارد نشود نظارت لازم را داشته باشند و در گام اولیه سواد رسانه‌ای خود و فرزندان را ارتقاء دهند.
اینگونه سرقت از طریق فضای مجازی در یزد در سال گذشته سابقه ندارد.
7536/ 6197 دریافت کننده:کاظم سبحان زاده**انتشار: فلاح
irnayazdd@

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.