اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، انتخابات رویدادی مهم در جوامع مدنی، و شاخصی مهم از مشارکت و توسعه سیاسی است که در سایه حضور و انتخاب آگاهانه آحاد مردم در سرنوشت خود معنی پیدا می کند.
مشارکت در انتخابات، نمادی از آزادی اجتماعی، سیاسی و شاخصی از توسعه سیاسی است.
هر رای در روز 29 اردیبهشت ماه قطره ای از دریای بیکران مشارکت مردمی است که به دریای حضور حداکثری در پای صندوق های رای می انجامد.
مردم استان یزد همانند سایر هموطنان دیگر برای رای حضور در این آزمون سیاسی اماده هستند که تا به جهانیان ثابت کنند که هستند.
تعدادی از شهروندان یزدی با اعلام آمادگی برای حضور در انتخابات گفتند: رای ما نماد اقتدار کشور است و با حضور خود حمایت خود را از رهبری و نظام اعلام می کنیم.
یک شهروند یزدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا انتخابات را مهم و سرنوشت ساز خواند و گفت: کرسی ریاست جمهوری جایگاه مهمی است و فردی باید برای آن انتخاب شود که از هر نظر اصلح باشد.
حسین زمانی با بیان اینکه شرکت در انتخابات حق هر شهروند ایرانی است افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی این امکان برای مردم فراهم شد تا بتوانند در تعیین سرنوشت خود سهیم باشند.
وی اظهار داشت: مردم باید با شناخت آگاهی و بینش در انتخابات شرکت کنند و با دقت نظر کافی بهترین را انتخاب کنند.
یک مغازه دار هم انتخابات را حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش دانست و گفت: هیچ کس نباید حق تعیین سرنوشت خود را از خودش سلب کند و هر فردی که احساس مسئولیت اجتماعی دارد باید در انتخابات شرکت کند.
محمد محمدی با بیان اینکه در انتخابات شرکت خواهم کرد افزود: تمام ملت ایران بابد برای کوری چشم دشمنان نظام و انقلاب در پای صندوق های رای حاضر شوند.
وی خاطر نشان کرد: هر چه حضور ما بیشتر و پر رنگتر باشد موجب هراس ، یاس و ناامیدی دشمنان می شوند، آنان از مدت ها قبل برای حضور کم رنگ مردم در انتخابات برنامه ریزی کردند اما کور خواندند.
وی در مورد نامزدهای ریاست جمهوری و شواری اسلامی شهر و روستا افزود: شعارهایی که نامزدها در زمان تبلیغات می دهند باید به آن جامه عمل بپوشانند.
زهرا باقری دیگر شهروند یزدی هم بر حضور گسترده مردم در انتخابات تاکید کرد و گفت: هرچه حضور مردم در انتخابات و دیگر صحنه های سیاسی ، اجتماعی بیشتر باشد به همان اندازه دشمنان عقب نشینی خواهند کرد.
وی خاطر نشان کرد: مردم از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در همه صحنه های سیاسی و اجتماعی حضوری چشمگیر داشتند و در این انتخابات هم به صورت فعال شرکت می کنند.
وی اضافه کرد: ما برای تدوام انقلاب اسلامی و خون شهیدان باید در انتخابات شرکت کنیم و به استکبار جهانی نشان دهیم که ما همیشه در صحنه هستیم و این را با رای خود ثابت خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه افرادی که قصد دارند در سرنوشت کشور و فعالیت های اجتماعی و سیاسی سهیم باشد باید در پای صندوق های رای حاضر شوند افزود: اگر خواهان بهبود شرایط کشور هستیم همه باید با تمام قوت و قدرت در انتخابات حضور پرشور داشته باشیم.
یک جوان دانشجو هم گفت: حس بسیاری خوبی دارم که فردا برای نخستین بار می خواهم در انتخابات شرکت کنم.
وی افزود: از اینکه من به عنوان یک ایرانی حق رای دادن دارم و اگر رای ندهم انگار در جامعه نیستم.
وی اظهار کرد: این پیام امام خمینی(ره) که 'میزان رای مردم است' در ذهنم حک شده لذا طبق فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر حضور حداکثری وظیفه خود می دانم در انتخابات شرکت کنم.
یک کارمند هم با اشاره به اینکه در انتخابات شرکت می کنم افزود: دشمن ما با همین حضور مردم در صحنه تاکنون شکست خورده است و مردم نیز با حضور در این انتخابات، پیوند ناگسستنی شان را به مسئولان نشان داده اند.
علی حسینی با اشاره تعداد نامزدهای انتخاباتی در شواری اسلامی و شهر گفت: تنوع کاندیدا نیز باعث شده است تا مردم بتوانند افکار و سلایق مورد نظر خود را انتخاب کنند و این امر موجب حضور حداکثری مردم خواهد شد.
واجدین شرایط رای در استان یزد677 هزار و 942 نفر اعلام شده که 17 هزا نفر آنان رای اولی هستند.
413 حوزه انتخابیه شامل 12 حوزه شهری و 392 حوزه روستایی برای انتخابات پیش رو در استان یزد مهیا شده و در مجموع 24 هزار نفر در قالب عوامل اجرایی، نظارت، بازرسین، نیروهای امنیتی، ستادی و خدماتی برای برگزاری مطلوب انتخابات همکاری می کنند.
همچنین 876 شعبه برای انتخابات ریاست جمهوری و 836 شعبه برای انتخابات شوراها دایر می شود.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهورری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.
2088/ 6197 گزارشگر: کبری دانشی ** انتشار: فلاح
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.