اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، محمدرضا قمی روز پنجشنبه در نشست شورای گفت‌ و ‌گوی دولت و بخش خصوصی استان که با حضور استاندار برگزار شد اظهار کرد: در پایان سال 95 دو تصمیم مهم و اثرگذار در سطح کشور برای واحدهای تولیدی گرفته شد و لازم است که مسئولان نسبت به این مصوبه و اجرایی شدن کامل آن تاکید داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی در 13 اسفند است که در آن به سازمان‌های امور مالیاتی کل کشور تکلیف شد که اظهارنامه مالیاتی واحدهای کوچک در رابطه با عملکرد سال 95 را بپذیرند و مطلقا از صدور برگ تشخیص پرهیز نموده و بر اساس خود اظهاری عمل کنند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یزد افزود: مطلب بعدی در ارتباط با سازمان تامین اجتماعی است که همیشه فعالان اقتصادی در ارتباط با این موضوع مشکل داشتند.
قمی اضافه کرد: دومین مصوبه هم مربوط به بخش نامه‌ای است که از طرف رئیس سازمان تامین اجتماعی به تمام سازمان‌های استان‌ها ابلاغ شد که بازرسی دفاتر شرکت‌ها و موسسات به ویژه تولیدی فقط تا یک سال قبل امکان‌پذیر است در صورتی که تا پیش از این تا 10 سال بود.
وی عنوان کرد: جدا کردن حقوق و دستمزد از دیگر خدمات یکی دیگر از مصوبات این شورا بود به گونه‌ای که الان قسمت ماشین‌آلات و خدمات از دستمزد جدا شده و مالیات واحدهای تولیدی کاهش پیدا کرده است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یزد در سال 95 رقم صادرات استان نزدیک به 470 میلیون دلار بوده که به نسبت عملکرد کل کشور مثبت بوده است، واردات استان هم نزدیک به 115 میلیون دلار بوده که بیشتر به قطعات و ماشین آلات مربوط می شود.
استان یزد بترتیب در حوزه معدنی ، صنعتی و صدور محصولات غیرنفتی ، رتبه های دوم ، چهارم و هشتم کشور را دارا می باشد.
3 هزار و 700 پروانه صنعتی با سرمایه گذاری اسمی 80 هزار میلیارد ریال و با حدود یکصد هزار نفر اشتغال صنعتی در استان وجود دارد.
این استان در حالی که 1.1 درصد جمعیت کشور را داراست ولی به لحاظ تولید صنعتی 4.4 درصد سهم تولید این بخش را در کشور دارد .
هم اکنون استان یزد رتبه اول کشور را به لحاظ تنوع معدنی با شناسایی بیش از 30 نوع ماده معدنی و رتبه دوم ذخایر معدنی با یک میلیارد و 677 میلیون تن ذخیره را دارد و تامین 50 درصد خوراک فولاد کشور در این استان انجام می شود.
این استان در سال گذشته 407 قلم کالا به 93 کشور جهان صادرات داشته است.
1968/6197 خبرنگار:محمودرضا رحمانی**انتشار: فلاح
@irnayazdd
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.