اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی سه شنبه شب در جمع مردم یزد در مسجد حظیره افزود: ایران اسلامی دارای نیروهای توانمند بسیاری است که باید از وجود همه دلسوزان کشور و نظام اسلامی استفاده شود.
وی ادامه داد: از وظایف مهم دولت اسلامی حفظ کرامت همه انسان‌هاست و بر اساس قانون اساسی باید مسئولان نظام و کشور برای کرامت مردم در ابعاد مختلف تلاش های جدی و عملی داشته باشند.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: هیچ فردی حق ندارد کرامت ملت قهرمان و فهیم ما را مورد خدشه قرار دهد زیرا در 38 سال گذشته این ملت برای دفاع از کشور از هیچ کوششی دریغ نکرده اند.
رئیسی گفت: مدیریت جهادی و روحیه انقلابی که نشات گرفته از اهداف و آرمان های والای انقلاب اسلامی است، عامل عزت و اقتدار این کشور است .
وی افزود: ایران اسلامی دارای ظرفیت های زیادی شامل نیروهای انسانی کارآمد و منابع و ذخایر عظیم در ابعاد مختلف است که باید از تمام آنها برای توسعه متوازن کشور به نحو شایسته استفاده شود.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: کشوری که این همه نعمت و عظمت دارد نباید مردم و جوانان آن در خصوص معیشت و اشتغال دچار مشکل باشند بلکه باید برای حل مسائل با همدلی و برنامه ریزی اقدام کرد.
حجت الاسلام رئیسی گفت: با برنامه ریزی می توان به نحوی اقدام کرد که فقرای جامعه با همین یارانه 45 هزار تومانی وضعیت بهتری داشته باشند و حتی نسبت به شغل و کار کردن هم می‌توان وضعیت متفاوتی داشت.
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در سال های اخیر برخی کارگاه‌های مختلف در کشور و حتی استان یزد به تعطیلی کشیده شده که برای رونق آنها باید اقدام کرد.
رئیسی افزود: هرچند مالیات و مالیات بر ارزش افزوده قانونی است ولی باید طوری برنامه ریزی شود که فشار بر طبقات ضعیف جامعه کاهش یابد و جلوی فرار مالیاتی افرادی که درآمدهای نجومی دارند، گرفته شود.
وی با بیان اینکه جوانان تحصیلکرده کشور نباید در انتظار کار باشند اضافه کرد: باید مسئولان طوری برنامه ریزی کنند که زمینه اشتغال برای جوانان کشور فراهم شود و برای احیای کارگاه های تولیدی نیز فعالیت های جدی تری بعمل آید.
رئیسی بیان کرد: راهکار اصلی برای حل مشکل فساد در کشور این است که ابتدا در سیستم اداری نظارت و برنامه ریزی قوی تر برای پیشگیری از برخی مفاسد بوجود آید و همچنین سیستم بانکی و پولی کشور اصلاح شود.
داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه حل مسائل و مشکلات کشور با نگاه به بیرون از مرزها حل نمی شود، گفت: باید ابتدا مسائل و مشکلات آسیب شناسی و سپس آسیب زدایی جدی شود و با بهره گیری از ظرفیت های داخلی مسائل قابل حل است.
حجت الاسلام رئیسی در سفر یک روزه خود به استان یزد علاوه بر حضور در جمع مردم روستای تاریخی فهرج یزد، با آیت الله ناصری امام جمعه یزد هم دیدار کرد.
انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه برگزار می شود.
7536/ 6014/ 1876
خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار: غلامرضا مالک زاده
irnayazdd@
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.