اخبار مرتبط

سیدرضا آقایی روزسه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: فراخوان جشنواره استانی عکس یزدشناسی با موضوع جاذبه های فرهنگی، تاریخی و زیست محیطی استان در دی ماه سال گذشته منتشر شد.
وی ادامه داد: با رای هیات داوران جشنواره ٤٠ اثر از مجموع آثار رسیده انتخاب و در نمایشگاهی در معرض دید علاقه مندان به هنر عکاسی قرار خواهد گرفت.
این مسئول همچنین از برگزاری نمایشگاه آثار منتخب در جنب مراسم اختتامیه این جشنواره خبرداد و گفت: آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره استانی عکس یزدشناسی دهم اردیبهشت ماه با تجلیل از 10 عکاس برتر در مهریز برگزار می شود.
.
هم اکنون 10 انجمن فرهنگی ، ادبی و هنری در شهرستان مهریز فعالیت دارند.
*****
آغاز جشنواره گلابگیری در باغ جهانی پهلوان پور مهریز
همزمان با مبعث پیامبر اکرم (ص) سومین جشنواره گلابگیری روز سه شنبه در باغ جهانی پهلوان پور شهرستان مهریز آغاز شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، جشنواره گلابگیری به همت آسایشگاه خیریه سالمندان نشاط و با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهریز به مدت یک هفته ادامه دارد.
این جشنواره با حضور شهروندان و گردشگران داخلی و خارجی و مشارکت آنها با استقرار 2 دیگ بزرگ گلابگیری انجام می شود.
مسئول برگزاری جشنواره گفت: برگزاری جشنواره در سال های گذشته با استقبال مردم همراه شد که تداوم آن در دستور کار قرار گرفت.
احمد ابویی مهریزی هدف از برگزاری جشنواره گلابیگری در باغ جهانی پهلوانپو مهریز را معرفی گلاب این شهرستان به مهمانان و مردم استان و همچنین حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان این محصولات ذکر کرد.
وی خاطر نشان کرد: شهرستان مهریز بخاطر شرایط آب و هوای مناسب در پرورش انواع گل قدمت زیادی در تهیه گلاب و دیگر عرقیات دارد .
برداشت گل سرخ محمدی در شهرستان مهریز همه ساله از اواخر فروردین ماه آغاز و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.
روستای ییلاقی منشاد در بخش مرکزی مهریز از مناطق مهم برداشت گل محمدی و تولید گلاب و انواع عرقیجات استان یزد محسوب می شود .
مرکز شهرستان مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد .
7536/ 6014/ خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار: کاظم شاملو*
irnayazdd@
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.