اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، هادی مقیمی یکشنبه در آیین درختکاری افزود: واحدهای صنعتی باید برای جلوگیری از هر گونه آلایندگی به دستگاه‌های پایش آنلاین مجهز شوند.
وی با اشاره به پلمپ 2مورد واحد آلاینده طی چندماه گذشته افزود:با دیگر واحدهای مشابه نیز برخورد جدی صورت خواهد گرفت.
مقیمی تاکید کرد: با همه واحدهای صنعتی برای نصب دستگاه‌های سنجش آلایندگی مکاتبه شده است و در بازدیدهای آتی از این واحدها هیچ بهانه ای پذیرفته نیست .
وی همچنین گفت :با همکاری فرمانداری ،بخشداری مرکزی، اداره حفاظت محیط زیست و شرکت تعاونی دهیاری‌ها یک دستگاه سنجش آلایندگی نیز در محل دهیاری ترک آباد راه اندازی شده است.
* درختان اردکان شناسنامه دار می شوند
فرماندار اردکان همچنین در این ایین بمناسبت هفته منابع طبیعی پیشنهاد داد: برای حفظ هر چه بیشتر درختان ، آنها را شناسنامه دار و به شهروندان متقاضی واگذار کنند.
مقیمی درختان را جزو سرمایه‌های ابدی و ماندگار خواند و افزود: برای حفظ این سرمایه ابدی پیشنهاد شناسنامه دار کردن درختان و واگذاری مراقبت و نگهداری درختان پارک‌ها و سطح معابر شهر به شهروندان متقاضی به شهرداری اردکان ارائه گردید و امیدواریم به‌زودی شاهد اجرایی شدن این طرح باشیم.
وی اظهار داشت: زمین متعلق به ما و نسل‌های بعدی است و باید همه در حفظ آن بکوشیم چراکه به علت ناآگاهی ما انسان‌ها و آموزش ناصحیح خسارات جبران‌ناپذیری را بر عرصه طبیعت و منابع طبیعی وارد آورده‌ایم.
فرماندار اردکان با اشاره به آمار نگران‌کننده خشکسالی طی 16 سال اخیر، شرایط کنونی را سخت خواند و تصریح کرد: برای رسیدن به شرایط گذشته تلاش مضاعف و همت بالایی لازم است که باید با اطلاع‌رسانی و حساسیت‌زایی در مردم، توجه آنان را به اثرات نابودی منابع طبیعی جلب کنیم.
مقیمی ضمن قدردانی از تلاش شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اردکان در راستای افزودن به سرانه فضای سبز و سطح زیر کشت درخت خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی و پیگیری‌های صورت گرفته بزودی شاهد بهره برداری از یک پارک بزرگ در اردکان خواهیم بود و این نوید را نیز به بانوان می‌دهیم که بخش عظیمی از فضای آن به این قشر مهم جامعه اختصاص داده شده است.
شهردار اردکان گفت : به روز بودن هر شهر در عرصه تکنولوژی نشان از مدنیت بالای آن شهر و نگاه خواص مسئولان به این حوزه از افق دید بالای خدمتگزاران به نظام مقدس نشات گرفته است .
بهروز شهابی زاد افزود: پیشرفت تکنولوژی ضمن مزایای زیادی که دارد در برخی نقاط هم ضعف آن طبیعی است که شهرداری اردکان با برنامه ریزی و طرح گذاری برخی از نقاط شهر توانسته است تا در کاهش آلودگی هوا ناشی از آلایندگی صنایع نقش چشمگیری داشته باشد.
اردکان با 85 هزار نفر جمعیت در 60کیلومتری شمال شهر یزد واقع شده است.
7544/ 5054/ خبرنگاز: مژگان دشتی ** انتشار:بهنام احمدی *

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.