اخبار مرتبط

در این مطلب آمده است: هیات بدنسازی و پرورش اندام استان یزد، رئیس جدید خود را شناخت،. رئیسی که هیچگونه سابقه ورزشی در این رشته ندارد اما گفته می شود برای ارتقاء هر چه بیشتر آن و بر آورده نمودن خواسته های ورزشکاران این رشته وعده و وعیدهای زیادی داده و برنامه دارد.
بوستانی که مسئولیت نمایشگاه یزد را به عهده دارد و رئیس شورای حل اختلاف شعبه مدرس هم است اگرچه با 12 رای از 17 رای ماخوذه روی صندلی ریاست هیات بدنسازی و پرورش اندام نشست اما خیلی ها که در این رشته تخصص دارند از همین حالا می گویند کاری از پیش نخواهد برد.
چرا که نه شناخت و کارایی از بدنسازی دارد و نه از سوی اهالی شاخص این رشته انتخاب شده است.
آنان معتقدند، با یک برنامه مهندسی شده و چیدمان مهره های مورد نظر اداره ورزش و جوانان استان یزد و بر خلاف قانون، این سمت به او اعطا گردیده است!
حدود 10 ماه پیش بود که مجمع انتخاباتی هیات بدنسازی و پرورش اندام برگزار شد و با انصراف مهندس جواد جعفری و سیدحسن خبیری 2 کاندیدا از چهار کاندیدای ثبت نام کرده، رقابت بین کاظم صوابیه که سابقه 12 ساله ریاست در هیات بدنسازی و پرورش اندام استان یزد و 30 سال مدیریت ورزشی در کارنامه دارد و بوستانی تازه وارد صورت گرفت که از 16 رای ماخوذه هر کدام هشت رای کسب کردند.
البته طبق اخبار منتشر شده در این مجمع، رئیس فدراسیون به علت بیماری مادرش شرکت نکرده بود.
در همین مجمع طبق قانون می بایست رای گیری بین 2 کاندیدا ادامه پیدا می کرد تا تکلیف رئیس هیات مشخص شود اما این کار انجام نشد؟! و چند روز بعد ولی حفیظی به عنوان سرپرست معرفی شد تا زمینه و بستر مجمع انتخاباتی بعدی را فراهم کند که این مهم نزدیک به 10 ماه طول کشید؟!
به گفته بسیاری از اهالی بدنسازی و پرورش اندام یزد، در این مدت روسای تعدادی از شهرستانها را بر خلاف قانون عوض کردند و حتی دبیر هم برای هیات منصوب نمودند و نفرهای صاحب رای در مجمع را هم به گونه ای چیدند که به بوستانی رای بدهند؟!
البته گفته می شود اعضای مجمع را تهدید به رای دادن به نفع بوستانی که اصلا و ابدا سابقه مدیریت ورزشی ندارد، کردند.
و به هر حال در مجمع دوم که پورعلی فرد رئیس فدراسیون هم حضور داشت به رغم همه فشارهای صورت گرفته باز هم پنج رای به نام صوابیه از گلدان بیرون آمد و به نوعی بیانگر این است که تعدادی از اعضای مجمع تحت تاثیر قرار نگرفته بودند و اعتقاد به آمدن بوستانی نداشتند.
در گفتگویی که با جمعی از خانواده بزرگ بدنسازی و پرورش اندام استان یزد داشتیم، می گویند: عرصه انتخابات را طوری طراحی کردند تا یار غار به مسئولیت برسد.
یار غاری که بیگانه با ورزش و نا آشنا با ورزش بدنسازی و پرورش اندام است.
به نظر می رسد با این انتخاب شکاف وسیعی که در خانواده و جامعه بدنسازی یزد به وجود آمده، نمی تواند به نفع این رشته ورزشی باشد.
رشته ای که تاکنون به دفعات برای ورزش استان یزد و کشور افتخارآفرین شده است.
با همه اینها امیدواریم حال که بوستانی مسئولیت گرفته است فارغ از هر گونه وابستگی و وامداری به این و آن، سعی و تلاش کند با سود بردن از همه افراد توانمند، متخصص و کارشناس در رشته بدنسازی و پرورش اندام و نیز بهره بردن از تجربه گذشتگان به خاطر پیشبرد اهداف خود و اوج گیری هر چه بیشتر این رشته ورزشی در راهی حرکت کند که آخر و عاقبتش رسیدن به موفقیت و همراهی با شیرینی و به جا نهادن کارنامه ای پر بار و ارزشمند باشد.
حرف آخر اینکه نگاهی گذرا به اکثر هیات هایی که در راس آن روسای ورزشی و متخصص قرار دارند، نشان می دهد موفق عمل کردند و افتخار آفرین شده‌اند.
به عنوان نمونه می توان به هیات های دو و میدانی، جودو، شمشیربازی، اسکواش و... اشاره کرد که می تواند سرمشق و الگو برای مسئولین امر قرار گیرد تا انتخابات به معنای واقعی انجام شود و حق به حق‌دار برسد و جای حرف و حدیث و شبهه ای باقی نماند.
روزنامه پیمان یزد به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی محمدمسعود ارکان در گستره استان یزد منتشر و توزیع می شود.
183 رسانه در استان یزد مجوز دارند که از این تعداد 132 مجوز متعلق به نشریات چاپی، 33 مورد متعلق به رسانه های برخط (خبرگزاری و پایگاه خبری) و ١8 مجوز هم مربوط به رسانه های الکترونیک غیر برخط است.
2088/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.