اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدرضا صباغیان روز پنجشنبه در بازدید از این تفرجگاه با اشاره به اینکه در سال های گذشته فعالیت های عمرانی خوبی در منطقه انجام شده افزود: توجه به نیاز مردم و تامین رفاه حال گردشگران محور برنامه ریزی و اقدام مسئولان قرار گیرد.
وی ادامه داد: انجام برنامه های فرهنگی در کنار اجرای طرح های عمرانی جزو ضروریات این تفرجگاه است و در این خصوص به حمایت و همکاری دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی نیاز است.
همچنین بخشدار مرکزی مهریز گفت: این تفرجگاه در جوار روستای مدوار در این بخش و جزو دهستان خورمیزات است که سالانه به خصوص ایام تعطیل سال میزبان مسافران است.
مهدی دهقانی زاده افزود: کارهای عمرانی در منطقه انجام شده و برای تداوم برنامه های فرهنگی و رفع مشکلات با حمایت و همراهی مسئولان پیگیری می شود.
غربال بیز یکی از جاذبه های طبیعی و تاریخی مهریز است که در طول سال و به ویژه ایام نوروز، افرادی زیادی از فضای فرحبخش اطراف چشمه استفاده می کنند.
مجموعه گردشگری غربال بیز مهریز با مساحت 10 هکتار در جوار روستای مدوار و در دامنه کوهی به همین نام قرار دارد و با چشم اندازی زیبا و طبیعتی آب از حفره های داخل کوه در محل جاری است و به باور مردم منطقه نخستین مجتمع زیستی و سکونتگاه انسان به شمار می رود.
منطقه ییلاقی غربال بیز در 10 کیلومتری غرب شهر مهریز قرار دارد .
مرکز شهرستان 55 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد واقع شده است.
7541/ 6197
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.