اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، علیرضا ابوالحسنی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه ارسال کمک های مردمی همچنان ادامه دارد افزود: یک اکیپ از آتش نشانان به مناطق لرستان و پلدختر اعزام شده اند که با اتمام ماموریت در لرستان آنها درحال حاضر در خوزستان مشغول کمک رسانی به سیل زدگان هستند .
وی دو دستگاه گریدر و لودر را نیز ذکر کرد که توسط راه و شهرسازی ارسال شده است و در ادامه به اعزام یک اکیپ متخصص از دهیاری ها و شهرداری های به همراه چند دستگاه موتور برق و پمپ آب به منطقه خوزستان اشاره کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد یادآور شد: پنج موکب برای جمع آوری کمک های مردمی در سطح شهرستان ساماندهی شده و سه موکب نیز برای پخت غذا در پلدختر و هویزه مستقر شده اند و سه موکب دیگر نیز ظرف امروز و فردا اعزام می شوند تا 30 هزار پخت غذا در مناطق سیل زده را انجام دهند.
فرمانده سپاه ناحیه میبد نیز گفت : با همدلی و همکاری، یک قرارگاه مرکزی تحت عنوان قرارگاه سازندگی جمع آوری کمک های مردمی در شهرستان میبد دایر شد و تا کنون طی چهار مرحله کمک های مردمی شامل 500 کیلو نان خشک ، 200 کیلو قند و نبات ، 2 تن برنج ، 300 عدد شیرخشک و همچنین یک هزار عدد پتو و زیرانداز ، 700 دست لباس ، همچنین مقدار زیادی مواد بهداشتی و پوشاک نوزاد ، بیش از 15 هزار گونی برای سیل بند و بیش از 2 تن اقلام مختلف خوراکی جات نظیر کنسروجات ، حبوبات و ماکارونی برای کمک به مناطق سیل زده جمع آوری شد.
سرگرد مصطفی بهشتی‌ کمک های نقدی جمع آوری شده را 300 میلیون ریال و کمک های جمع آوری شده در مرحله چهارم را یک میلیارد ریال عنوان کرد که به خوزستان که استان یزد به عنوان معین آن منطقه است ارسال می شود.
وی از مردم خواست که با توجه به حجم سیل موجود در خوزستان در جمع آوری اقلام مورد نیاز سیل زدگان توسط چهار پایگاه ایجاد شده در شهرستان به همت حوزه های مقاومت بسیج و نیز پایگاه های مساجد با سپاه میبد همکاری کنند.
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان میبد هم اظهار داشت : اصناف شهرستان میبد نیز در راستای وظایف انسانی و شرعی خود بر خود لازم دانستند با ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی به هموطنان درمناطق سیل زده کمک کنند.
حجت الله خلیلی افزود: کمک هایی به صورت پراکنده شامل یک کامیون لوازم ساختمانی و یک کامیون مواد غذایی به این مناطق ارسال شد و طی دو روز اخیر نیز این کمک ها با تامین اقلام مورد نیاز سیل زدگان شامل دو وانت نان خشک ، یک کامیون آب معدنی ، یک ماشین مواد غذایی ، یک ماشین پتو و نیز وجوه نقد با محوریت بسیج اصناف و سپاه میبد جمع آوری و تجمیع شد.
مدیر بیمارستان امام جعفر صادق میبد نیز اقلام مورد نیاز جمع آوری شده توسط بیمارستان برای مناطق زلزله زده را به ارزش 320 میلیون ریال عنوان کرد و افزود : این اقلام تا به حال چهار هزار آب معدنی ، 30 کارتن سرنگ ، 30 کارتن لباس ، 10 کارتن مواد شوینده ، 30 کارتن مواد خوراکی و...بوده است.
ذبیح الله برجسته با اشاره به اینکه این کمک ها توسط پرسنل بیمارستان و اعضای بسیج جامعه پزشکی شهرستان و پزشکان بیمارستان تامین شده است افزود: پزشکان و پرسنل بیمارستان برای امداد رسانی به مناطق سیل زده ثبت نام کرده و در صورت اعلام نیاز برای اعزام آماده باش هستند.
مرکز شهرستان 104هزار نفری میبد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.
9934/ 6197
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.