اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا 19 فروردین 98 در اقدامی غیرمتعارف سپاه را به عنوان بخشی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران یک سازمان تروریستی خارجی معرفی کرد.
شورای عالی امنیت ملی نیز در اقدامی متقابل، دولت آمریکا را حامی تروریسم و فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به « سنتکام» را از گروه های تروریستی یاد کرد.
اقدام کور آمریکا علیه سپاه در آستانه روز پاسدار واکنش های زیادی به دنبال داشت؛ در این راستا، نماینده ولی فقیه در یزد با بیان اینکه تروریست خواندن سپاه اوج ناتوانی و جهالت آمریکاست که در صدر حامیان تروریست در جهان قرار دارد، گفت: این اقدام دونالد ترامپ و دولت آمریکا فقط موجب روشن شدن ماهیت ضد انسانی استکبار در مقابل دیدگان عالمیان است.
آیت الله محمدرضا ناصری یزدی افزود: این اقدام آمریکا برنامه بلند مدت و در منظر جهانیان و ملت قهرمان ایران محکوم به شکست است که هیچ خللی در اراده سپاهیان قهرمان در دفاع از ارزش های انقلابی ندارد.
همچنین محمدعلی طالبی استاندار یزد که اکثر مواضع سیاسی خود را در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی منتشر می کند، دیروز سه شنبه نوشت: در شرایطی که سپاه در کنار دولت و مردم مشغول خدمت در مناطق سیل زده است، اقدام آمریکا علیه این نهاد مردمی، بیشتر از هر زمان دیگر، اوج رذالت و خباثت سران استکبار جهانی را نشان داد و همبستگی ملی ما را در برابر دشمنان تقویت ساخت؛ لذا امروز با شعف بیشتری می توان گفت: روز پاسدار مبارک.
احمد ترحمی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد نیز در شبکه های اجتماعی نوشت: نیروهای مسلح پاره تن ایران اسلامی هستند و پاسداری از مرزهای عزت و شرف مام میهن به عهده غیورمردانی است که در فهرست تروریستی سردمداران تروریسم دولتی قرار گرفته اند و همه ما پاسدار انقلاب و ایرانیم و به آن افتخار می کنیم.
همچنین رئیس کل دادگستری یزد در پیامی به مناسبت روز پاسدار نوشت: نه‌ تنها آحاد ملت ایران که همه جهانیان واقف هستند دلیرمردان سپاه تحت رهبری‌ های داهیانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در طول چهل سال گذشته در عرصه‌ های مختلف به‌ویژه در مقابله با گروهک‌های تروریستی داخلی و خارجی به‌ویژه گروه تکفیری داعش تحت حمایت دولت آمریکا، نقش بی‌بدیلی را ایفا و نقشه‌های شوم دولتمردان آمریکا و سازمان‌های جاسوسی استکباری را در منطقه نقش بر آب کرد.
محمدرضا حبیبی افزود: طبیعی است که از این سیلی نفس‌گیر عصبانی باشند و اوج این عصبانیت در روز گذشته با اقدام خلاف موازین حقوقی و بین‌المللی سردمداران کاخ سیاه در قرار دادن نام سپاه در لیست سازمان‌های تروریستی بر همگان آشکار شد.
همچنین فرمانداران و ائمه جمعه مراکز شهرستان های ابرکوه، اردکان، اشکذر، بافق، بهاباد، تفت، خاتم، مهریز، میبد و یزد نیز اقدام غیرمتعارف و خصمانه دونالد ترامپ و دولت آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران را محکوم کردند.
کاربران فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در استان یزد نیز به دنبال این اقدام غیرمتعارف، با هشتگ «من یک سپاهی هستم» حمایت خود را از پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کردند.
استان یزد بر اساس آمار سال 1395 یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن جزو شهرهای محوری کشور در پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دوم اردیبهشت 1358 با فرمان حضرت امام خمینی (ره) و اهدافی از جمله نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای آن، کوشش در راه تحقق آرمان‌ های الهی و گسترش حاکمیت قانون، تقویت توان دفاعی جمهوری اسلامی از راه همکاری با دیگر نیروهای مسلح و آموزش نظامی تاسیس شد.
استان یزد یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد که 300 هزار نفر آنها عضو نیروی مقاومت بسیج هستند.
7532/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.