اخبار مرتبط

سرهنگ محمدرضا مزیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تلفات در سطح جاده های درون شهری استان هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 67 درصد کاهش یافت.
وی همچنین از کاهش 27 درصدی انواع سرقت ها و افزایش 49 درصدی دستگیری سارقان با همکاری مردم و فعالیت ماموران پلیس در استان خبر داد .
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی یزد گفت: 31 ایستگاه نوروزی پلیس برای ارائه خدمات فرهنگی و سطح ارتقای امنیت اجتماعی مسافران و میهمانان نوروزی در مبادی ورودی اصلی استان مستقر و وظایف خود را انجام دادند.
مزیدی همچنین از فعالیت 458 گشت پلیس در یزد و مناطق تابعه استان در طول اجرای طرح نوروزی خبر داد که با همکاری مردم و مسافران انجام شد.
استان یزد افزون بر 6هزار اثر تاریخی و فرهنگی دارد که از آن با عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان یاد می‌شود.
این شهر 743 هکتار بافت تاریخی دارد که حریم آن پنج هزار هکتار وسعت دارد و یزد علاوه بر ثبت در فهرست آثار ملی، در 18 تیرماه 1396 در فهرست آثار سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد(یونسکو) ثبت شد.
یزد در تعطیلات نوروزی مقصد بسیاری از گردشگران و مسافران داخلی و خارجی است، پیش‌بینی شد که 1.5میلیون نفر از بناهای تاریخی و فرهنگی استان در ایام نوروز بازدید کنند.
روزانه حدود 400 هزار دستگاه خودرو در جاده‌های استان تردد می‌کنند.
استان یزد 681 کیلومتر بزرگراه، 657 کیلومتر راه اصلی، 980 کیلومتر راه فرعی، 2هزار و 250 کیلومتر راه روستایی دارد که از مجموع راه‌های آن هزار و 267 کیلومتر جزو راه‌های شریانی و ملی است.
یزد در بحث طول راه‌های شریانی رتبه 10 کشوری را دارد، ازلحاظ طول بزرگراه در جایگاه هشتم، طول راه اصلی در رتبه 14 ،‌ طول راه‌های فرعی در جایگاه 15 و طول راه روستایی رتبه 22کشوری را داراست.
7536/ 6197
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.