اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، ابرکوه با حدود ده‌ها فضای سبز و بوستان محله‌ای به دلیل واقع ‌شدن در مجاورت بزرگراه طریق الرضا (ع) مسیر تردد مسافران و زائران علی بن ابن موسی ارضا (ع) مکانی مناسب برای توقف کوتاه ‌مدت مسافران است.
این بوستان‌ها با آب‌ و هوای دلپذیر و تفرجگاه‌های مختلف در تمام ایام سال به‌ ویژه تابستان و تعطیلات نوروز پذیرای میهمانان و گردشگران است.
بوستان 25 هکتاری فراغه، بوستان‌ ملت شهر ابرکوه، بوستان روستاهای اسفند آباد، مریم‌آباد، شهرسب، بوستان مهتاب شهر مهردشت، بوستان بانوان شهر ابرکوه که مجهز به امکانات و وسایل بازی کودکان است به دلیل دسترسی آسان مسافران را در روزهای پایانی تعطیلات نوروزی میزبانی می کند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ابرکوه روز سه شنبه در گفت و گو ایرنا گفت: اواخر سال گذشته 2 میلیارد ریال بودجه برای بازسازی، نگهداری و آماده‌سازی بوستان‌های فراغه، گلدشت فراغه و اسفند آباد برای رفاه حال مسافران نوروزی، گردشگران داخلی ، خارجی و مردم منطقه هزینه شده است.
مرتضی سعیدی اظهار داشت: این بوستان مجهز به دوربین مدار بسته و نمازخانه، سکوی های استراحت، سرویس‌های بهداشتی، وسایل بازی کودکان و زمین ورزش و گونه‌های گیاهی اقاقیا، گل‌ابریشم، کاج، سرو، انار، انجیر، اکالیپتوس، زیتون و زبان ‌گنجشک است.
وی ادامه داد: بوستان 25 هکتاری اسفند آباد نیز در 40 کیلومتری بخش بهمن ابرکوه آماده پذیرایی از مسافران است.
ابرکوه ازجمله 14شهر نمونه گردشگری کشور است که از 400 اثر تاریخی و طبیعی آن تاکنون 136 مورد برای مراقبت و محافظت در فهرست آثار ملی ایران ثبت‌شده است.
ابرکوه با 53 هزار نفر جمعیت در 140 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد و در مسیر جاده اصلی یزد - شیراز قرار دارد و فاصله این شهر تا شیراز 300 کیلومتر و تا اصفهان 280 کیلومتر است.
7540/ 6014/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.