اخبار مرتبط

حجت الاسلام محمد فخرالدینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این روز تاریخی مردم مومن و انقلابی با هدایت های شهید محراب آیت الله صدوقی انزجار خود را از حکومت شاه اعلام کردند.
وی ادامه داد: در این قیام سرنوشت ساز مردم شهدایی را تقدیم انقلاب و برای تحقق نظام جمهوری اسلامی کردند و هوشیاری و ولایتمداری خود را به خوبی نشان دادند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد با اشاره به اینکه این قیام موجب سرعت بخشیدن به پیروزی انقلاب شد، خاطر نشان کرد: نقش مردم یزد و همراهی آنها با اهداف و آرمان های نظام همیشه ماندگار و برجسته است.
فخرالدینی به اهمیت تبیین سالروز این قیام پرداخت و یکی از وظایف مهم در این ارتباط را زنده نگه داشتن این روز و بیان زوایای آن برای مردم به خصوص نسل جوان برشمرد.
وی با اشاره به اینکه از سوی دشمنان علیه انقلاب و ارزش های معنوی آن توطئه های گسترده ای انجام می شود بر ترویج فرهنگ شهادت و مقاومت در جامعه و بین نسل جوان تاکید کرد.
مردم یزد دهم فروردین 1357 به مناسبت چهلم قیام مردم تبریز و در اعتراض به رژیم ستم شاهی به خیابان ها آمدند و چهار نفر به نام های رضا نامداری، شهریار مرادی، مهدی قدکفرشان و حسین پارساییان از سوی ماموران رژیم به شهادت رسیدند.
در دهم فروردین سال 1357، حجت‌ الاسلام کاظم راشد یزدی به یاد چهلم شهدای قیام تبریز در مسجد روضه محمدیه(حظیره) سخنرانی کرد، مردم بعد از این سخنرانی از مسجد تا چهار راه امیرچخماق تظاهرات کردند و شعارهای درود بر خمینی (ره) و مرگ بر شاه سر دادند.
ماموران رژیم تظاهرات مردم را به گلوله بست و چهار نفر به شهادت رسیدند و از آن سال به بعد یزدی ها هر سال در دهم فروردین مراسمی به یاد چهار شهید این روز و قیام مردم برگزار می کنند.
به همین مناسبت مراسمی امروز با حضور قشرهای مختلف مردم یزد در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار می شود.
استان یزد با یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت سه هزار و 850 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
7536/ 2047
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.