اخبار مرتبط

به گزارش شامگاه سه شنبه روابط عمومی دفتر امام جمعه یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در این پیام نوشت: حادثه اخیر سیل بی سابقه در بخش هایی از استان های گلستان، مازندارن، لرستان، خوزستان و شهر شیراز و آواره شدن و جان باختن عده ای از هموطنان عزیزمان موجب تاثر و تاسف شد.
وی افزود: اینجانب به خانواده های جان باختگان در فارس و گلستان تسلیت می گویم و برای آن عزیزان غفران و رحمت الهی و برای مصدومان شفای عاجل از خداوند مسئلت دارم.
امام جمعه یزد ادامه داد: بی شک این حوادث امتحان خداوند است برای کسانی که زندگیشان دچار مشکل شده و هم برای کسانی که معیشت آنها در تنگنا قرار گرفته و هم برای مسئولان و مردمی که خبرها را می شنوند.
ناصری یزدی گفت: در این امتحان بزرگ باید صبر و شکیبایی پیشه ساخت و در برابر خواسته الهی سر تعظیم فرو آورد و صد البته که باید به کمک حادثه دیدگان هم شتافت.
وی از مسئولان خواست تا آنجا که در توان دارند همت به خرج داده و با تمام امکانات به یاری آنان بشتابند و مردم با کمک های نقدی و غیر نقدی مصیبت دیدگان را یاری کنند و برای رفع آلام آنان بکوشند که توجه و کمک به همنوع اجری بزرگ دارد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد از مردم خواست، کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به حساب ها ،مکان و پایگاه های تایید شده از سوی دولت اهدا کنند.
بارش شدید باران، تگرگ و برف که از چند روز کشور نقاط مختلف کشور را در بر گرفته بود از روز دوشنبه پنجم فروردین 1398 در برخی از استان ها و شهرها باعث تلفات، صدمات و خساراتی به هموطنان شد.
براساس گزارش خبرنگاران ایرنا از سراسر کشور، با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی در شماری از استان ها نیز برای مقابله با احتمال سیلاب و وضعیت نامساعد جوی وضعیت آماده باش اعلام شده و به همت مسوولان و گروه های امدادرسان تمهیداتی نیز برای کمک رسانی و کاهش آسیب ها اندیشیده شده است.
از ساعات نخست وقوع سیل در استان های مازندران، گلستان، فارس، لرستان، کرمانشاه و برخی دیگر از استان ها مسئولان و دستگاه های امدادرسان با حضور در مناطق سیل زده اقدام به بررسی جوانب و امدادرسانی کردند.
رئیس جمهوری در پیامی با تسلیت جان باختن شماری از هم میهنان در سیل اخیر در شماری از استان های کشور، از مسوولان ذیربط خواست تلاش های خود را برای کاستن از مشکلات مناطق آسیب دیده و یاری رساندن به مردم، مضاعف کنند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در این پیام همچنین با اشاره به اینکه در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت ارزیابی های خسارت های اخیر بررسی و تصمیمات لازم برای جبران خسارت های حادثه دیدگان اتخاذ خواهد شد، به وزیر کشور دستور داد سریعا علل حادثه شیراز را که شماری از هموطنان در جریان آن جان باختند، بررسی و گزارش آن را به همراه علل و هرگونه کوتاهی یا مقصران احتمالی ارائه دهند.
7536/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.