به گزارش ایرنا در لوح اهدایی از سوی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ابرکوه به خبرنگاران ایرنا و صدا و سیما نوشته شد : رسانه‌ها با بسترسازی آموزشی نقش ارزنده‌ای در حفظ منابع طبیعی دارند که این امر بیانگر تعامل اهالی رسانه‌ها با این نهاد است .
مرتضی سعیدی تأکید کرد: با توجه به مسئولیت خطیر رسانه‌ها بر خود لازم می‌دانم از تلاش‌های مجدانه شما در حوزه خبری و معرفی هرچه بیشتر منابع طبیعی تشکر کنم.
به گفته رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ابرکوه رسانه‌ها برای صیانت از منابع طبیعی و محیط‌زیست نقش تأثیرگذاری دارند.
به گزارش ایرنا ، همچنین به همین مناسب مسابقه دونیمه استقامت به مسافت 800 متر در سه رده سنی نونهالان ، نوجوانان و جوانان با حضور 36 ورزشکار، در محل استادیوم شهید پور اکبری برگزار شد.
در رده سنی نونهالان مجتبی فلاح زاده ، مهدی ابراهیمی پور و امیررضا رضاییان و در رده سنی نوجوانان نیز علی‌اصغر دهقان پور، علیرضا فلاح زاده و ابوالفضل دهقان پور و در رده سنی جوانان کاظم فلاح زاده، ابوالفضل کارگر و حسین تنهایی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.
به گزارش ایرنا ، همچنین جمعی از دانشجویان دانشکده فنی شریف به همراه رئیس این دانشکده با کاشت چندین اصله نهال کاج در سایت دانشکده هفته منابع طبیعی را گرامی داشتند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ابرکوه در حاشیه این مراسم افزود: هفته منابع طبیعی فرصتی مناسب برای احترام به محیط‌زیست و منابع طبیعی و احیای آن و نیز ترویج فرهنگ درختکاری و حفاظت از عرصه‌های طبیعی است.
سعیدی تصریح کرد: صیانت از عرصه‌های طبیعی بدون حضور و مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست.
وی افزود: امسال در هفته منابع طبیعی افزون بر 12 هزار اصله نهال رایگان بین شهروندان توزیع و غرس شده است .
افزون بر 90 درصد مساحت شهرستان ابرکوه شامل 480 هزار هکتار را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می‌دهد و با توجه به شرایط اقلیمی 253 هزار هکتار آن اراضی بیابانی و بقیه مرتع است .
مرکز شهرستان 53 هزارنفری ابرکوه در140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
7540/ 2047/
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.