اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا اباذر غفوری روز سه‌شنبه در اولین نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان افزود: استقرار هشت ایستگاه راهنمای مسافران در شهر و راهنمای گردشگری در بافت تاریخی ، آذین‌بندی شهر، نمایش خیابانی، رادیو کتاب و رادیو اردکان، تور شب‌گردی در بافت تاریخی، برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و تولیدات خانگی هنرمندان و ... از برنامه‌های ایام عید نوروز است.
وی بابیان اینکه 80 درصد بافت تاریخی شهر بدنه سازی، کف سازی و نورپردازی شد؛ بیان داشت: بافت تاریخی اردکان‌ یکی از منسجم‌ترین و پویاترین بافت‌های تاریخی استان است و تلاش برای ثبت جهانی آن‌یکی از اولویت‌های مهم شهرداری است.
شهردار اردکان عنوان کرد: فعال‌سازی ستاد بازآفرینی شهری در پروژه پردیسان پیش‌بینی‌شد و با توجه به اینکه مجموعه پردیسان در اختیار شهرداری نیست، مطابق قانون شهرداری مجوز ورود به مساله را نداریم.
وی با اشاره به برنامه‌های پیش رو و اقدامات صورت گرفته شهرداری ، گفت: شهروندان در مدیریت شهری مشارکت داشته باشند و به‌عنوان عضوی از جامعه در تصمیم‌گیری‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، عمرانی و... شهر حضوری فعال پیدا کنند.
شهردار اردکان در ادامه بابیان اینکه مردم باید نسبت به مسائل و مشکلات شهر آگاه باشند، افزود: آموزش‌های شهروندی سبب کاهش مشکلات شهرنشینی و فرهنگی می‌شود.
وی اظهار داشت: در این میان تأثیر و نقش رسانه‌ها بر توسعه در دنیای امروز بر کسی پوشیده نیست؛ رسانه‌ها به‌عنوان بازوان قدرتمند از طرق مختلف می‌توانند در پیشرفت جامعه کمک کنند.
غفوری در پاسخ به سؤال خبرنگاران ادامه داد: هنرمندان می‌توانند مهم‌ترین پیام‌ها را به‌خوبی به مخاطبان منتقل کنند و باید از توان آن‌ها برای توسعه فرهنگی جامعه بیشتر بهره برد.
این مسئول تأکید کرد: با راه‌اندازی رادیو کتاب و کتابخانه سیار، ایجاد فضایی برای اجرای تئاتر خیابانی و زیباسازی شهری با رنگ‌آمیزی و نقاشی دیواری سعی می‌کنیم هنر را به میان مردم ببریم .
وی تصریح کرد: ابتدایی‌ترین حقوق حیوانات حق حیات و زندگی است و طبق این دیدگاه ما حق نداریم حقوق طبیعی حیوانات را از آن‌ها سلب کنیم.
غفوری با اشاره به اینکه کشتن سگ‌های بدون صاحب عملی غیرقانونی است، یادآور شد: بهترین راه کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد زنده گیری و عقیم‌سازی آنهاست و برای نگهداری حیوان در شهر محلی در نظر گرفته شد که به‌زودی تجهیز می‌شود.
وی بابیان اینکه بدهی‌ شهرداری موردبررسی قرار گرفت و باید برای تسویه آن برنامه‌ریزی کنیم، افزود: می‌توان بخشی از مطالبات شهرداری را از دستگاه‌های اجرایی با استفاده از تهاتر تسویه کرد.
شهردار اردکان بودجه سال 98 شهرداری اردکان را 50 میلیارد تومان ذکر کرد و گفت: این مبلغ نسبت به سال گذشته 10 میلیارد تومان افزایش دارد که به تصویب شورای شهر نیز رسید.
غفوری از آمادگی شهرداری برای همکاری با سرمایه‌گذاران خبر داد و گفت: ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها نیازمند جذب سرمایه‌گذاران است.
این مسئول خاطرنشان کرد: رشد صنعتی و معدنی، اردکان را به شهری مهاجرپذیر تبدیل کرد باید برای توسعه زیرساخت‌های آن اقدامات اساسی صورت گیرد و تعهدات اجتماعی صنایع با جدیت پیگیری شود.
وی بیان داشت: تکمیل پارک کوهستان، تجهیز پارک جنگلی شهید پایدار و احداث پارک نخل در دستور کار شهرداری قرار دارد و قصد داریم ایستگاه‌ها و مسیرهایی برای دوچرخه‌سواری احداث کنیم.
شهردار اردکان عنوان کرد: طی ماه‌های اخیر با کمک اعضای شورای شهر حقوق و مزایای عقب‌افتاده کارگران شهرداری پرداخت‌شده است.
مرکز شهرستان 98 هزارنفری اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
7544/ 2047
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.