اخبار مرتبط

سرهنگ علیرضا صالحی عصر سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: شهروندان اجازه ندهند فرزندانشان با آتش‌بازی، پرتاب مواد محترقه و آتش‌زا آسایش مردم را سلب کنند یا اینکه مشکلاتی از قبیل آتش‌سوزی ناشی از حرکت‌های خطرناک به وجود آورند.
وی با اشاره به موقعیت دینی و فرهنگی مردم شهرستان ، خاطرنشان کرد: مردم خود بیشتر آگاه به این‌گونه مسائل هستند ولی برای یادآوری خاطر حضور مردم موارد یادشده را متذکر می‌شویم.
صالحی با تأکید بر اینکه برقراری نظم و امنیت مطالبه به‌حق مردم است ، ادامه داد: مردم در چهارشنبه آخر سال مراقب فرزندان و رفتارهای جوانان و نوجوانان خود باشند و از همراهی با افراد سابقه‌دار و مخل در نظم و امنیت خودداری کنند.
فرمانده منطقه انتظامی ابرکوه خاطرنشان کرد: خرید و فروش مواد خطرآفرین، انفجاری و احتراقی ممنوع است، لذا از شهروندان درخواست می‌شود کسانی که در خریدوفروش مواد محترقه غیرمجاز فعالیت دارند به پلیس 110 اطلاع دهند.
این مسئول انتظامی منطقه بابیان اینکه پلیس مجری قانون است و با شادی مردم مخالف نیست، تصریح کرد: در شامگاه سه‌شنبه آخر سال از عموم مردم دعوت می‌شود در رعایت مقررات رانندگی در مرکز شهر و خیابان‌ها با مأموران راهنمایی و رانندگی همکاری کنند.
به گزارش ایرنا ، چهارشنبه‌سوری که بانام‌های جشن چهارشنبه پایان سال و شب چهارشنبه سرخ نیز شناخته می‌شود، یکی از جشن‌های ایرانی است که در شب واپسین چهارشنبه سال (از غروب سه‌شنبه) برگزار می‌شود و نخستین جشن از مجموعه جشن‌ها و مناسبت‌های نوروزی است.
برای برگزاری مراسم در گوشه و کنار کوی و برزن افراد مختلف از کودک ، جوان و پیر آتش‌های می‌افروزند و از روی آن می‌پرند و ترانه سرخی تو از من ، زردی من از تو را زمزمه می‌کنند.
مرکز شهرستان 53 هزارنفری ابرکوه در 140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
7540/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.