به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی یزد، محمد علی طالبی در نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری استان که با حضور نمایندگان دستگاه های عضو این مرکز برگزار شد؛ این مطلب را بیان کرد.
وی افزود: مرکز یادشده بهترین محل برای ملاقات ها و نشست های رسمی با سفیران کشورهای خارجی و محل گفت و گو ها، معرفی فرصت ها و امضا قراردادها با سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.
وی با قدردانی از تلاش های اداره کل امور اقتصادی و دارایی یزد در این زمینه افزود: بهسازی و مرمت ساختمان مرکز، سنتی و تاریخی تاریخی بودن و قرار گرفتن در قلب بافت تاریخی جهان شهر یزد، امکان استفاده بهتر از این فضا را فراهم کرده است.
استاندار یزد اضافه کرد: مرکز خدمات سرمایه گذاری باید به عنوان کانون اصلی حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری و ارتباط با سرمایه گذاران خارجی مورد توجه قرار گیرد و به آن نگاه شود.
وی با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران گفت: علی رغم محدودیت هایی که به لحاظ این تحریم ها وجود دارد مرکز خدمات سرمایه گذاری تلاش های خوبی در این راستا داشت و وظایف خود را به خوبی انجام داد و اگر این محدودیت ها نبود قطعا عملکرد بهتری داشتیم.
طالبی تلاش برای جذب سرمایه گذاری داخلی با توجه به تحریم های خارجی را مورد تاکید قرار دارد و از آن به عنوان اولویت های استان یاد کرد و گفت: شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری داخلی و خارجی از جمله ماموریت هایی است که این مرکز باید دنبال کند.
رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان یزد بر همراهی و تعامل بیشتر دستگاه های عضو این مرکز تاکید کرد و گفت: دستگاه ها باید جدای از مسئولیت های ذاتی خود، موضوع سرمایه گذاری را در اولویت کاری خود قرار دهند.
طالبی با بیان اینکه در بسیاری مواقع سرمایه مهیاست و باید فضا فراهم و مجوزهای لازم برای جذب سرمایه گذاری صادر شود؛ بر توجه به سرمایه های خرد مردمی تاکید کرد و گفت: در بحث سرمایه گذاری باید محدودیت های استان در زمینه آب و محیط زیست لحاظ شود.
استاندار یزد سرمایه گذاری در زمینه شرکت های دانش بنیان، گردشگری و اکو توریسم ، سلامت و توریست درمانی را از اولویت های استان در بحث سرمایه گذاری عنوان کرد.
طالبی، تلاش برای فراهم کردن مشوق های استانی جذب سرمایه گذاری در کنار مشوق های ملی را خواستار شد و گفت: در این زمینه باید بررسی و مطالعه جدی در سایر استان ها انجام شود.
وی خاطر نشان کرد: ظرفیت های راکد و بلااستفاده سرمایه گذاری نیز باید در چرخه اقتصاد و زیرساخت های ارتباطی و فناوری، ظرفیت های علمی و دانشگاهی، نیروی انسانی متخصص و ماهر هم باید در فرایند تبلیغات و جذب سرمایه گذاری قرار گیرد.
طالبی با بیان اینکه باید توجه ویژه به ایرانیان خارج از کشور برای رونق دادن به سرمایه گذاری در استان صورت گیرد یادآور شد: در این راستا لازم است نشست ها و همایش هایی با هدف جذب ایرانیان و یزدی های خارج از کشور پیگیری شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد هم در این نشست با بیان اینکه مرکز خدمات سرمایه گذاری امور مرتبط با این بخش را تسهیل کرده است، اظهار داشت: هم اینک مجوز های سرمایه گذاری در کمترین زمان ممکن صادر می شود.
علی زینی وند با بیان اینکه خیلی از ظرفیت های سرمایه گذاری استان یزد راکد است، گفت: 30 درصد پروژه های صنعتی در شهرک های صنعتی مستقر است و این امر سرمایه گذاری را نامتوازن کرده است.
وی تصریح کرد: در حوزه سرمایه گذاری به ویژه انرژی خورشیدی، اقدامات خوبی انجام شد و یزد با تولید حدود 60 مگاوات برق در کشور رتبه اول را داراست.
همچنین مدیرکل امور اقتصادی و دارایی یزد گفت: هم اینک بیش از 24 دستگاه اجرایی استان عضو مرکز خدمات سرمایه گذاری استان هستند و فرمانداری های استان هم نمایندگانی در این مرکز دارند.
علی نمازی افزود: اعضای و نمایندگان امسال در مرکز حضوری فعال داشتند و ضمن پیگیری مباحث مربوطه در نشست های مختلف، فرصت های سرمایه گذاری خود را معرفی کردند.
وی پیشتازی یزد در سرمایه گذاری به ویژه اعتبار سنجی متقاضیان سرمایه گذاری خارجی را یادآور شد و بر تلاش رونق و جذب سرمایه گذاری تاکید کرد.
در این نشست ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سال 97 مرکز خدمات سرمایه گذاری و برنامه های سال آینده ، اعضا و نمایندگان مرکز، دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را طرح کردند.
6198/ 2047/
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.