اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدعلی طالبی روز دوشنبه در آیین معارفه فرماندار جدید یزد افزود: انتخاب فرماندار مرکز استان ماراتنی بود که می‌توانست با تعیین تکلیف زودتر به دو 100 متر تبدیل شود اما نکته مثبت تاخیر هفت ماهه آن، حضور فردی باانگیزه و قدرتمند بود.
وی اظهار امیدواری کرد: سیدمحمد رستگاری فرماندار جدید یزد همچون دوره مدیریت در فرمانداری مهریز، این مسئولیت را نیز به نحو احسن انجام دهد.
استاندار یزد، جوانی و انگیزه زیاد برای پیگیری امور، داشتن روحیه تعامل و ارتباطات موثر درون و برون استانی، موفقیت در شهرستان مهریز با برقرار تعادل در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و مورد وثوق همه گروه های اجتماعی و سیاسی بودن را از جمله شاخص های انتخاب رستگاری به عنوان فرماندار یزد عنوان کرد.
وی ادامه داد: از فرماندار مرکز استان انتظار می رود امور مرکز استان را همانند حضور در فرمانداری مهریز پیش ببرد و فعالیت ها را از حاشیه استانداری خارج کرده و خود به عنوان استانداری در مدل کوچکتر عهده دار مسائل مختلف مرکز استان باشد.
استاندار یزد تصریح کرد: پیش از این فضای لازم برای فعالیت فرمانداران مرکز استان در استانداری و سایر دستگاه ها فراهم نبود و چنین جایگاهی برای پیگیری امور و انجام فعالیت ها به آنان داده نمی شد اما اکنون شرایط فراهم است.
طالبی، از مدیران کل دستگاه های مختلف استان و بخش های مختلف استانداری خواست تعامل و همکاری مستمر با فرمانداری یزد را با نگاه کنونی مدیریت ارشد استان در دستور کار قرار دهند تا با پیگیری موضوعات مرکز استان توسط فرماندار، باری از دوش استانداری کم می‌شود.
وی اظهار امیدواری کرد: فرماندار یزد برای سرانجام رساندن برنامه ها با نخبگان حوزه های مختلف، ائمه جمعه و روحانیان، اعتماد به اقشار مختلف مردم و گروه‌های مرجع از جمله معتمدان محلات و مسئولان هیات‌های مذهبی، شوراهای اسلامی و سازمان های مردم نهاد، تعامل سازنده و موثر داشته باشد.
استاندار یزد باتاکید بر فعال شدن تشکل های اجتماعی و سیاسی در مرکز استان خاطر نشان کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی مانند خانه احزاب در یزد وجود دارد اما آنچنان که باید و شاید ازآن استفاده نشده است.
طالبی افزود: باید با فعال شدن خانه احزاب و کمک تشکل هایی از جمله در حوزه جوانان، تحرک اجتماعی خوبی در شهرستان یزد ایجاد و اولویت های مطرح شده برای استان اجراییاز ظرفیت های مختلف در این راه استفاده شود.
وی با یادآوری خدمات و تلاش های بسیار مطلوب مصطفی سالاری در مدت تصدی مسئولیت فرمانداری شهرستان یزد، گفت: دراین دوره شاهد رشد قابل توجهی در برخی بخش ها بودیم و برای مثال در بحث انتخابات که مرکز استان همواره پایین ‌ترین مشارکتها راداشت با اقدامات اثرگذار سالاری و همکارانش توانست به بالاترین نرخ مشارکت در کشور برسد.
طالبی با بیان اینکه سالاری تعامل بسیار خوبی با مردم و نخبگان بخش مرکزی و زارچ ایجاد کرده بود، ادامه داد: شهرستان یزد در دوره مدیریتی سالاری، در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا کمترین حاشیه ها و ردصلاحیتها داشت و وی به عنوان رئیس هیأت اجرایی، مسئولیت خود را به نحو احسن با اعضای هیأت نظارت و دیگر دست‌اندرکاران انجام داد.
استاندار یزد از آنچه پذیرش ایثارگرانه سرپرستی فرمانداری یزد توسط عباس حیدری و احمد ترحمی مدیرکل حوزه استاندار و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری دانست قدردانی و اضافه کرد: سالاری فرماندار پیشین یزد هم مسئولیت دیگری را در مجموعه استانداری تقبل خواهد کرد.
همچنین فرماندار یزد اظهار داشت: همه تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا با استفاده از ظرفیت‌های بی‌نظیر نخبگان حوزه های مختلف برای انجام وظایف محوله گام برداریم.
سید محمد رستگاری با قدردانی از زحمات خالصانه همه فرمانداران شهرستان یزد در دوره های گذشته افزود: به طور حتم موارد مطرح شده توسط استاندار در بخش هایی از جمله ارتقای جایگاه ادارات شهرستان پیگیری و تلاش می شود یزد جایگاه خود را به صورت شایسته در بحث مدیریتی پیدا کند.
وی ادامه داد: بدون شک برای موفقیت در امور شهرستان یزد تعامل با نخبگان، معتمدان، روحانیان و علما، اقشار مختلف مردم و استفاده از ظرفیت رسانه ها و ثبت بخشی از بافت تاریخی یزد در میراث جهانی یونسکو در دستور کار قرار می گیرد و تلاش می شود با افزایش سعه صدر در مقابل مردم مستضعف، فعالیت ها نمود عینی و عملی داشته باشد.
مصطفی سالاری فرماندار پیشین یزد نیز از تهیه گزارش 100 صفحه ای عملکرد خود در فرمانداری خبرداد و گفت: به سرانجام رسیدن زمین مسکن فرهنگیان و جوانان زارچ پس از 14 سال، سند زمین های اهالی منطقه خیابان انقلاب پس از 10 سال، معبر ورودی محمدآباد بعد از 12 سال و رشد 300 درصدی اعتبارات از سال1394 تا 1397 از جمله این فعالیت ها محسوب می شود.
همچنین احمد ترحمی سرپرست پیشین فرمانداری یزد، انتخاب فرماندار این شهرستان را ماراتنی دشوار دانست و گفت: از اینکه پایان این ماراتن هفت ماهه با انتخابی مناسب همراه بود، خرسندیم.
در این آیین با قدردانی از تلاش های مصطفی سالاری در دوره مدیریتی فرمانداری یزد و همچنین عباس حیدری و احمد ترحمی در دوره سرپرستی این فرمانداری، حکم عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور توسط استاندار یزد به سیدمحمد رستگاری فرماندار یزد اعطا شد.
در آیین تکریم و معارفه فرماندار یزد که در تالار فرهنگیان یزد برگزار شد، رئیس دفتر آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی دیگر از مسئولان شهرستان مهریز و اعضای شورای اداری شهرستان یزد نیز حضور داشتند.
رستگاری که از ابتدای سال 1393 تا پیش از این انتصاب به عنوان فرماندار مهریز فعالیت می کرد متولد 1354 و دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی است.
کارشناس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران مرکز یزد، کارشناس روابط عمومی ‌استانداری یزد، کارشناس اشتغال و سرمایه گذاری فرمانداری مهریز، بخشدار مرکزی و معاون فرماندار مهریز از دیگر سوابق کاری رستگاری به شمار می آید.
فرمانداری یزد از 16 مردادماه امسال به دنبال استعفای مصطفی سالاری، ابتدا با سرپرستی عباس حیدری و سپس احمد ترحمی اداره می شد.
از جمعیت یک میلیون و 138 هزار نفری استان یزد حدود 60 درصد در شهرستان یزد (مرکز استان) زندگی می کنند.
این شهرستان شامل 2 بخش مرکزی و زارچ با شهرهای یزد، شاهدیه و دهستان‌ های فجر، فهرج، اله آباد و محمدآباد است.
7532/ 6197
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.