به گزارش ایرنا، احمد ترحمی شامگاه پنجشنبه در آیبن اختتامیه چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات محلی، سرپرستی‌های استانی، پایگاه‌های خبری و نمایندگی خبرگزاری‌های استانهای یزد، فارس و کرمان افزود: وظیفه همه ایجاد امید و حفط آرامش در جامعه است و کاشتن بذر ناامیدی در دل مردم در شرایط موجود گناه بزرگی است.
وی اظهار داشت: تضعیف دولت در شرایطی که سخت ترین تحریم های ظالمانه بر کشور تحمیل شده، خیانت بزرگی است و همه آحاد کشور به خصوص رسانه ها باید برای افزایش نشاط و امید در جامعه فعالیت کنند.
ترحمی اظهار امیدواری کرد: در ایفای این رسالت و تحقق آزادی های عمومی، حقوق شهروندی و شفاف سازی مسوولان با کمک رسانه های صورت گیرد.
رییس شورای اسلامی شهر یزد هم در این مراسم تاثیر اطلاع رسانی را در جامعه مهم ارزیابی کرد و گفت: یک خبر می تواند موجب تخریب و یا امید شورآفرینی در جامعه شود.
غلامعلی سفید خاطر نشان کرد: به جامعه رسانه استان پیشنهاد می کنم که اگر از خبرنگاران و فعالان این عرصه کسی اخبار غیر موثق، بی پایه و دروغ منتشر می کند، در مرحله نخست از سوی فعالان این عرصه با عکس العمل مواجه شود تا دیگران در مسائل حوزه اطلاع رسانی مداخله نکنند.
وی تصریح کرد: اگر رسانه هایی در جهت کشف فساد فعالیت می کنند، باید از آنها حمایت شود، زیرا مطبوعات باید مجموعه ای از جذاب و دافع باشند تا جامعه مطبوعاتی و خبرنگاران پویا شوند.
وی در ادامه با بیان اینکه فرخی یزدی علاوه شاعری و روزنامه نگاری، فردی آزادی خواه بود، گفت: در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی شبکه های خبری و رسانه ها برای انقلاب فعالیت نمی کردند اما مردم از طریق شب نامه و نوار اطلاعیه های امام راحل را کسب می کردند.
سفید همچنین از رونق فعالیتهای مطبوعاتی در دوره دولت اصلاحات نیز به نیکی یاد کرد.
659 اثر در 9 بخش از سوی 171 نفر به دبیرخانه چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات محلی، سرپرستی‌های استانی، پایگاه‌های خبری و نمایندگی خبرگزاری‌های استان های فارس، کرمان و یزد برای دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که 605 اثر آن توسط هیات داوران جشنواره پذیرفته شد.
در این جشنواره خبرنگاران ایرنای استان های یزد و فارس مجموعا هشت رتبه برتر را کسب کردند.
2088/ 6014/
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.