به گزارش ایرنا، منصور غلامی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد با بیان این که جایگاه کنونی ایران در حوزه پژوهش نشان از به ثمر رسیدن فعالیت دانشگاهیان دارد افزود: وزارت علوم در طرح ساماندهی مراکز آموزشی به دنبال ماموریت‌ گرا کردن مراکز آموزشی است.
وی با بیان اینکه باید درباره دستاوردهای انقلاب نباید فقط نیمه خالی لیوان دیده شود، خاطر نشان کرد: رفع نیازهای کشور از متخصصان و کارشناسان خارجی از دستاوردهای نظام آموزشی پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی است.
وی ادامه داد: جایگاه امروز ایران در حوزه های پژوهش بین المللی نشان می دهد فعالیت دانشگاهیان در این حوزه مثمر ثمر واقع شده است.
غلامی تقویت ظرفیت‌های بین‌المللی را از جمله اقدامات در دستور کار وزارت علوم دانست و بیان کرد: برنامه های منسجم به منظور ارتقای جایگاه علمی ایران در عرصه های بین المللی تدوین و در دستور کار قرار گرفته است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تبیین اهمیت ایجاد اشتغال پایدار با تقویت شرکت‌های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری اظهار داشت: حمایت از شرکت های دانش بنیان، پارک های علم و فناوری و تلاش های علمی در راستای کاهش چالش های اجتماعی و صنعتی با تقویت تعامل در دستور کار وزارت علوم قرار دارد.
غلامی با تاکید بر واگذاری امور مختلف به بخش غیردولتی برای کیفیت بخشی کارها، تاکید کرد: ایجاد هم افزایی دانشگاه های کشور نقش مهمی در توسعه جامعه دانشگاهی دارد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، عصر چهارشنبه در سفری 2روزه وارد یزد شد و مورد استقبال مسئولان استان قرار گرفت.
بهره‌برداری از 2 طرح عمرانی، دیدار با آیت‌الله محمدرضا ناصری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد و بازدید از پارک علم و فناوری از برنامه‌های نخستین روز سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به یزد بود.
شرکت در آیین گرامیداشت سی‌امین سال تأسیس دانشگاه یزد، بازدید از طرح‌های عمرانی و فناوری سایت اصلی دانشگاه های یزد، اردکان و میبد و حضور در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از برنامه‌های دومین روز سفر وزیر علوم به یزد بود.
استان یزد حدود یک‌صد هزار دانشجو دارد که در 68 مرکز آموزش عالی به تحصیل مشغول هستند و از این تعداد حدود 14 هزار نفر در دانشگاه یزد تحصیل می‌کنند.
این دانشگاه افزون بر 400 عضو هیات علمی و 100 رشته تحصیلی دارد.
این استان بر پایه سرشماری آبان ماه سال 1395، یک‌میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد در 21 شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.
7532 / 2047
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.