اخبار مرتبط

به گزارش روز یکشنبه دانشگاه یزد، وی در نشست کمیته علمی این همایش با یادآوری گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: این فرصت موقعیتی مناسب برای ارزیابی عملکرد و دستاوردهای انقلاب و طراحی روندها و راهبردها برای پیشرفت و توسعه کشور است.
وی همچنین با تبیین برخی دستاوردهای علمی انقلاب اظهار داشت: مقایسه شاخص های علمی کشور در ابتدای انقلاب و اکنون نشان دهنده پیشرفت های زیاد ایران در حوزه های علمی است اما اینکه آیا در کنار پیشرفت علمی توانسته ایم مسائل و مشکلات را حل کنیم یا خیر؟ پرسش مهمی است که پژوهشگران و محققان باید توجه زیادی به آن داشته باشند.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطر نشان کرد: این همایش یکی از برترین رویدادهای علمی ایران است که ظرفیت های بسیار زیادی برای پیشرفت و توسعه کشورمان دارد.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: حدود یکهزار و 200 مقاله به این همایش ارسال شد که بسیاری از آنها را محققان و دانشمندان جوان تهیه کرده اند.
وی ادامه داد: این رویداد علمی می تواند با معرفی چهره های جوان و مستعد به جامعه علمی کشور نقش بسیار ارزنده ای در پیشبرد اهداف خرد و کلان ملی داشته باشد.
همچنین دبیر علمی بیست و هفتمین همایش ملی مهندسی برق با بیان اینکه وب سایت کنفرانس در اول شهریور ماه راه اندازی و دریافت مقالات نیز از اول مهر آغاز شد، اظهار داشت: این همایش در هفت محور برگزار می شود که در بخش برق قدرت 273 عنوان مقاله، مخابرات 267 عنوان، الکترونیک 196 عنوان، کنترل 179 عنوان، کامپیوتر 127 عنوان، مهندسی پزشکی 153 عنوان و محور صنعت و اقتصاد 39 عنوان مقاله ارسال شده است.
حمیدرضا ابوطالبی افزود: مقاله های ارسالی به همایش توسط یکهزار و 557 نفر داوری شد که 720 نفر از آنان حداقل یک مقاله را داوری کرده اند.
همایش ملی مهندسی برق از 10 تا 12 اردیبهشت 1398 به مدت سه روز در دانشگاه یزد برگزار می شود.
عارف رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه 18 بهمن ماه نیز در آیین بهره برداری از دبیرستان خیری با 10 کلاس درس در یزد حضور یافت.
دبیرستان دوره اول متوسطه پسرانه محمدرضا عارف به همت بنیاد فرهنگی مصلی نژاد ساخته شد.
استان یزد حدود یکصد هزار دانشجو دارد که در 68 مرکز آموزش عالی به تحصیل مشغول هستند و از این تعداد حدود 14 هزار نفر در دانشگاه یزد تحصیل می کنند.
دانشگاه یزد افزون بر 400 عضو هیات علمی و 100 رشته تحصیلی دارد.
استان یزد بر پایه سرشماری آبان ماه سال 1395، یک‌ میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد که 85 درصد در 21 شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.
7532/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.