اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی روز یکشنبه در دیدار رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با وی در یزد با بیان اینکه در این زمینه کارهای خوبی انجام ‌شد، آن را کافی ندانست و افزود: وجود مدیران فعال و برنامه‌ریز نقش مهمی در توسعه کشور دارد.
وی ادامه داد: فعالیت مستمر و جدی دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای ایجاد تعهد و قدرت تفکر از اساسی‌ترین وظایف این مجموعه و تمام مراکز آموزش عالی است.
به گفته امام‌جمعه یزد، توجه به حرکت خلاق برای شتاب بخشیدن به توسعه فناوری از دیگر وظایف دانشگاه‌هاست که باید با برنامه محوری و جلب همکاری اساتید مجرب برای اجرای آن اقدام کرد.
ناصری یزدی با قدردانی از فعالیت‌های انجام‌شده در این دانشگاه بر پیگیری نیازهای کشور و برنامه محوری در تمام عرصه‌ها به‌عنوان یک ضرورت تأکید کرد.
همچنین رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: هم‌اکنون 160 هزار دانشجو در 173 آموزشکده و دانشکده زیرپوشش این واحد دانشگاهی در حال تحصیل هستند که از این تعداد 52 آموزشکده به تحصیل بانوان اختصاص دارد .
ابراهیم صالحی عمران افزود: در حال حاضر 100 رشته کاردانی برای تربیت تکنسین و 60 رشته نیز در مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشجویان را در رشته‌های فنی و حرفه‌ای آموزش می‌دهد.
افزون بر 13 هزار دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان یزد تحصیل می‌کنند.
استان یزد با یک‌میلیون و 138 هزار نفر جمعیت، 100 هزار دانشجو دارد که در 68 مرکز آموزش عالی مشغول تحصیل هستند.
7536/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.