اخبار مرتبط

به گزارش عصر روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل ثبت احوال یزد ، سرتیپ محمدرضا میرحیدری در نشستی با مدیرکل ثبت احوال استان گفت: بانک اطلاعاتی و داده های آماری سازمان ثبت احوال در کشف و شناسایی هویت مجرمان، اعلام اسامی مشمولان نظام وظیفه و سایر عملیات های پلیسی کمک موثری به مجموعه پلیس می کند.
وی اضافه کرد: کارشناسان و مشاوران انتطامی برای ارائه خدمات مشورتی، روان شناسی، فضای مجازی و غیره به صورت رایگان برای عموم مردم و کارکنان دستگاه های اجرایی از جمله ثبت احوال آمادگی دارند.
میرحیدری ادامه داد: پلیس فهرستی از گمشدگان سال 82 تاکنون را در اختیار دارد، لازم است با استعلام از ثبت احوال وضعیت آنان چنانچه برای دریافت مدارک هویتی اقدام کردند تعیین تکلیف و به خانواده های چشم انتظارشان اعلام شود.
همچنین مدیرکل ثبت احوال یزد از انجام هرچه زودتر خواسته های فرمانده نیروی انتظامی مبنی بر درج هشدارهای امنیتی در تارنمای اداره کل ثبت احوال و اداره های تابعه خبر داد.
محمدعلی مکرمی برای رونمایی و طراحی تصاویر اسناد هویتی شهدای پرافتخار پلیس اعلام آمادگی کرد و افزود: برای پیشگیری از جعل اسناد هویتی بهترین راه تعویض شناسنامه های نمونه قدیم توسط شهروندان است تا عکس روی شناسنامه قابل جعل و جابجایی نباشد که بارها این موارد از طریق رسانه ها اطلاع رسانی شده است .
وی با اشاره به ثبت اثر انگشت شهروندان هنگام صدور کارت هوشمند ملی به منظور انجام امور اداری و بانکی در دولت الکترونیک گفت: یکی از کاربردهای اثر انگشت، ردیابی مجرمان توسط پلیس است که در این زمینه سامانه ای توسط سازمان ثبت احوال در دست طراحی است تا اثر انگشت مجرمان در سطح همه استان ها قابل دسترسی و بهره برداری توسط پلیس باشد .
در این نشست معاونان اجتماعی، نیروی انسانی و نظام وظیفه، فرماندهی فاوا، رییس پلیس پیشگیری، فتا، دفتر تحقیقات کاربردی، پلیس مبارزه با مواد مخدر و رییس منطقه انتظامی یزد به بیان نقطه نظرهای خود در مورد همکاری های 2 جانبه با ثبت احوال پرداختند .
استان یزد یک‌میلیون 138 هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد، افزون بر 600 هزار نفر در شهرستان یزد شامل 2 بخش مرکزی و زارچ با شهرهای یزد، شاهدیه و دهستان‌های فجر، فهرج، اله آباد و محمدآباد ساکن هستند.
7536/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.