اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، همچنین در اثر این بارش الهی، آبشارها، چشمه سارها فعال شد و سدها، بندهای خاکی و سنگ آب های منطقه نیز در حال آبگیری است.
بارندگی در ندوشن علاوه بر اینکه خوشحالی و شادمانی مردم، کشاورزان و دامداران را به همراه داشت، موجب تلطیف و رفع آلودگی هوای منطقه شد و طراوت خاصی به منطقه بخشیده است.
بارندگی موجب غافلگیری مردم، آبگرفتگی معابر، کاهش دما و اخلال موقت در رفت و آمد مردم در شهر شد و آنها برای ساعت هایی مجبور به ماندن در منازل خود شدند.
به دلیل بارش رحمت الهی، مردم این منطقه به درگاه ایزد منان سجده شکر به جای آوردند.
بخشدار ندوشن، میزان بارندگی در 24 ساعت گذشته در شهر ندوشن را 18 میلیمتر و در روستاهای اطراف را بیش از 20 میلیمتر اعلام کرد و گفت: بارندگی تا این لحظه خسارتی به دنبال نداشته است.
' سید بهروز موسوی ' در گفت و گو با ایرنا، افزود: در اثر این بارندگی، سدها، بندهای خاکی و گوراب های ندوشن در حال آبگیری است.
وی اظهار امیدواری کرد: با ادامه بارش ها، بخشی از خشکسالی سال های گذشته جبران شود و سال خوب آبی و زراعی را در پیش رو داشته باشیم.
مدیریت بحران منطقه در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به جاری شدن سیلاب در رودخانه های فصلی، بنا به پیش بینی سازمان هواشناسی و احتمال تداوم بارش برف و باران، مردم از رفت و آمد غیر ضروری به روستاهای اطراف، مرکز شهرستان، استان یزد و همچنین دامداران از تردد در مراتع خودداری کنند.
ندوشن با داشتن 380 هزار هکتار مراتع غنی و نیمه غنی، پوشش گیاهی 70 درصدی و 40 هزار راس دام، قطب دامداران استان یزد به شمار می رود و بخش عمده لبنیات استان را تامین می کند.
خشکسالی‌هایی چند سال اخیر بر شغل دامداری و دامپروری ندوشن تاثیر گذاشت؛ طوریکه تعداد دام های منطقه کاهش یافته و برخی دامداران مجبور شدند دام های خود را فروخته و به شغل های دیگری روی آورند.
ندوشن با پنج هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری شمال غرب استان یزد قرار دارد.
6198/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.