اخبار مرتبط

اباذر غفوری روز دوشنبه با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به ایرنا گفت: در زمانی که دشمنان اسلام شمشیر تیز کرده‌اند و در مقابل جمهوری اسلامی ایران ایستاده‌اند، با درایت مقام معظم رهبری و هوشیاری مردم، دشمنان هرگز به آرزوهایشان نخواهند رسید.
وی ضمن تشکر از خدمت‌های شهرداران بعد از انقلاب، اضافه کرد: شهرداری اردکان در سال 1313 با هدف خدمات ‌رسانی تأسیس شد اما بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی روند توسعه و آبادانی شهر اردکان سرعت گرفت.
شهردار منتخب اردکان اظهار داشت: مساحت فضای سبز شهر اردکان قبل از انقلاب سه هکتار بوده که امروزه به برکت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به 141 هکتار رسیده است.
غفوری بیان داشت: قبل از انقلاب در شهر اردکان تنها یک عدد پارک وجود داشته است که امروزه در این شهر 44 عدد پارک و بوستان وجود دارد.
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: رفت‌ وروب خیابان‌ها و کوچه‌های شهر اردکان قبل از انقلاب توسط هشت نفر نیرو انجام می‌شد اما امروزه 60 نفر نیروی انسانی مسئولیت رفت‌وروب خیابان‌ها و کوچه‌های محله‌ها را به عهده‌ دارند.
وی با تأکید بر ترویج فرهنگ استفاده از وسایل حمل ‌ونقل عمومی، عنوان کرد: امروزه 60 دستگاه مینی‌بوس، میدل باس و اتوبوس و 120 دستگاه تاکسی در ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر اردکان خدمات‌رسانی می‌کنند.
غفوری آگاهی مردم، مشارکت و همکاری آن‌ها در واگذاری و حفظ بناهای تاریخی را لازمه توسعه گردشگری و احیای بافت تاریخی در این شهر برشمرد و ادامه داد: امروزه 70 درصد از بافت‌های تاریخی شهر اردکان بدنه سازی، کف سازی و نورپردازی شده است.
غفوری نهم دیماه 97 از سوی اعضای شورای شهر اردکان با اکثریت آرا انتخاب و برای صدور حکم رسمی به استانداری یزد معرفی شد.
شهرستان 98 هزار نفری اردکان که مرکز آن در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، احمدآباد و اردکان است.
7544/ 6197
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.