اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محسن شاه رضایی روز یکشنبه در آیین تجلیل از پروفسور حسین ملک افضلی اردکانی افزود: جوانان این مرز و بوم باید با اندیشمندان و نخبگان کشورشان بیشتر آشنا شوند و از زندگی آنها الگوبرداری کنند و به درجه‌های رفیع علمی برسند.
وی اظهار داشت: ایجاد تاریخ شفاهی برای نخبگان، به‌نوعی انتقال تجربه این افراد به نسل‌های بعد خواهد بود و کمک قابل‌ توجهی به انتقال علم به آیندگان است.
مدیرکل دفتر الگوسازی و تکریم بنیاد ملی نخبگان بابیان اینکه در بنیاد، 2 واژه مستعد برتر و نخبه دنبال می‌شود، تأکید کرد: یک استعداد برتر به تشویق و ترغیب نیاز دارد اما یک نخبه ، تشویق، تجلیل و تکریم نمی‌خواهد این ما هستیم که قدرشناس زحمات آن‌ها باشیم.
شاه رضایی تصریح کرد: هدف از برگزاری مراسم‌ تکریم و تجلیل فقط قدردانی است که اندکی از گرد خستگی این نخبگان علمی بزداییم اما کافی نیست بلکه مراسم‌های تکریم باید به الگوسازی تبدیل شود.
مدیرکل دفتر الگوسازی و تکریم بنیاد ملی نخبگان در ادامه بابیان اینکه نوک قله نخبگی خدمت به مردم است، اضافه کرد: این دفتر در سه سال گذشته 40 تا 50 مورد مراسم تکریم از نخبگان در کشور برگزار کرده است.
شاه رضایی ادامه داد: شناسایی، معرفی و قدرشناسی از نخبگان واقعی از مهمترین مأموریت‌های بنیاد ملی نخبگان است.
در این مراسم از خدمات نیم‌قرن پروفسور حسین ملک افضلی اردکانی تجلیل شد.
در مراسم یادشده پیام سرپرست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پیام نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران قرائت شد.
رونمایی از تمبر یادبود ملک افضلی از دیگر برنامه‌های مراسم بود و به خاطر خدمات وی در حوزه سلامت با اهدای لوح سپس از وی قدردانی شد.
ملک افضلی اردکانی از چهره‌های ملی و ماندگار بهداشت کشور است که در سال 1318 در اردکان یزد متولد شد.
از مسئولیت‌های وی می‌توان به ریاست دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران (1363)، معاون بهداشت وزارت بهداشت و قائم‌مقام وزیر در ستاد گسترش شبکه‌های بهداشتی و درمانی کشور (1374-1364) و معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت (1386-1378) نام برد.
از دیگر مسئولیت‌های ملک افضلی می‌توان به ریاست موسسه تحقیقات بهداشتی (1388-1386)، رئیس پژوهشکده سلامت خانواده دانشگاه علوم پزشکی تهران(1390-تاکنون) و استاد ممتاز گروه اپیدمیولوژی و آمار دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران(1390) یادکرد.
2088/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.