اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حسین فلاح، روز شنبه در مراسم افتتاح کانون خانواده در این شهرستان با تاکید بر پرهیز از ایجاد سد در مسیر فرهنگ سازی مسائل، خاطرنشان کرد: با نگاه خوبی که شورای شهر میبد و دادگستری داشته با وجود فرازها و فرودها پیگیری های خوبی در روند کاهش طلاق در شهرستان میبد انجام گرفته است.
رئیس دادگستری میبد هم در این نشست گفت: نتیجه بررسی های دلسوزانه دادگستری میبد در چندین سال پیش، ارائه آماری از رشد عجیب طلاق در شهرستان میبد بود که پرونده های زیادی دراین زمینه وجود داشت و بر این اساس و با توجه به رهنمودهای امام جمعه میبد ، دادگستری ، بهزیستی ، شورای شهر و حوزه وارد عمل شده و فعالیت های خوبی را انجام دادند.
علیرضا حسین‌بیگی افزود: علل افزایش طلاق صنعتی شدن و مهاجر پذیر بودن میبد است.
وی با اشاره به اینکه این فعالیت ها کاهش تعداد حکم طلاق در پرونده های دادگستری شهرستان را به دنبال داشته، تصریح کرد: این روند اجرایی و ابداعی دادگستری میبد به صورت طرح کشوری در استان های دیگر با تشکیل مرکز صیانت از خانواده اجرا می شود و فعلا در استان یزد به محوریت میبد در حال پیاده شدن و اجراست.
مسئول واحد میانجیگری میبد نیز گفت: انجام غربالگری پرونده ها و شناسایی عوامل اختلاف ها در مرکز واحد میانجیگری و کانون خانواده باعث می شود که پرونده ها به مرحله صدور حکم نکشد و قبل از کیفری شدن با مشاوره و در صورت صلاحدید با ارجاع به هر نهاد یا مرکزی صلح بین طرفین برقرار شود.
شیخ علی آقایی افزود: طی فعالیت های مرکز میانجیگری با همکاری آموزش و پرورش مشکلات شنیده شده از زبان دانش آموزان در سطح مدارس به صورت چهره به چهره و گذاشتن جلسه هایی با والدین ریشه یابی می شود و راهکارهایی ارائه می شود.
وی وجود مشاور کشیک در رسیدگی به پرونده های خانوادگی از نقطه شروع را ضروری شمرد به طوری که از زمان شروع دعواهای خانوادگی و تماس با پلیس 110 با هدف فیصله دادن دعواها حضور داشته باشد.
مرکز شهرستان 104هزار نفری میبد در 50 کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.
9934/ 6197
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.