اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا هادی مقیمی روز یکشنبه در نشستی با معاون آموزشی دانشگاه علم و هنر یزد افزود: مدیر باید دائم در محل کارش حضور داشته باشد، تا مشکل و درخواست دانشجویان را رفع کند .
وی با بیان اینکه ارتباط خوب مدیر با کارکنان و دیگر افراد سازمان می تواند زمینه ساز جذب بسیاری امکانات عامل رشد و توسعه باشد، تصریح کرد: اگر ارتباط خوبی بین مدیر ، کارکنان و دانشجویان نباشد مسلما تحرک و تحولی هم به وجود نمی آید .
مقیمی اظهار داشت : با برنامه خوب و داشتن طرح جامع برای رفع مشکلات دانشکده، زمینه همکاری دیگر ارگان ها به خصوص فرمانداری با آن ایجاد خواهد شد .
وی یادآور شد: ایجاد رشته های جدید، برگزاری دوره های آموزشی و ارتقاء آموزش های علمی باعث رونق دانشکده خواهد شد .
همچنین معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان با بیان اینکه دانشکده علم و هنر زمانی با نشاط و پر رونق بود و مسئولان هم امکانات خوبی فراهم کرده بودند، تصریح کرد: هم اکنون دانشکده با تعداد اندکی دانشجو روبروست که از مجموعه ناراضی هستند .
رقیه کرمانیان یادآور شد: بیشتر نارضایتی دانشجویان از نبود رئیس دانشکده در محل کار است که باعث شد که به خواسته های آنها توجه نشود .
وی درخواست کرد، رئیس جدید دانشکده علم و هن اردکان حضور دائم در محل کارش داشته باشد و قول هر گونه همکاری را داد و بر ارائه امکانات به دانشکده تاکید کرد.
معاون آموزشی دانشگاه علم و هنر یزد هم در این نشست با بیان اینکه دانشجویان سرمایه‌های علمی جامعه هستند، افزود: باید با فراهم کردن بستر مناسب برای تحصیل آن‌ها در دانشگاه‌ها از این سرمایه‌ها حفاظت کرد.
محسن برزگری، دانشکده علم و هنر اردکان را یکی از دانشکده‌های علمی برتر در این عرصه یاد کرد و اظهار داشت: متاسفانه به دلایلی تعداد دانشجو‌یان مقطع کارشناسی ارشد روز به روز کمتر می‌شود و یکی از دلایل آن تاسیس دانشگاه‌های متعدد در کشور است که اغلب ترجیح می دهند در شهر خود ادامه تحصیل دهند.
وی با اشاره به اینکه 95 درصد دانشجویان دانشگاه غیربومی هستند، تصریح کرد: زمانی که رشته فرش و صنایع دستی، ارتباط تصویری، طراحی پارچه و لباس و تصویرسازی دایر کردیم کمتر دانشگاهی این رشته‌های هنری را داشت و این امر باعث شد تا اغلب دانشجو‌یان از شهروندان کرمان، فارس، شمال ایران، اصفهان و تعدادی هم از استان های تهران و البرز بودند.
وی اظهارداشت: برخی افراد معتقد هستند به دلیل کمبود دانشجویان کارشناسی ارشد این رشته‌ها به یزد مرکز استان انتقال یابد، اگر خدمات بهتری ارائه شود و مدیریت را قوی ‌تر کنیم خود به خود بستر مناسبی برای تبلیغات و جذب دانشجوی بیشتر فراهم خواهد شد .
برزگری ادامه داد: اگر بتوانیم مقطع کارشناسی را دایر کنیم مسلما شاهد افزایش تعداد دانشجویان دانشکده علم و هنر اردکان خواهیم بود.
در این نشست جواد آقاجانی به عنوان رئیس جدید دانشکده علم و هنر اردکان معرفی شد.
مرکز شهرستان 98 هزارنفری اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
7544/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.