اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدعلی طالبی روز شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب و رونمایی از پوستر این رخداد فرهنگی افزود: برگزاری نمایشگاه های کتاب و عرضه مناسب این محصول فرهنگی، نقش مهمی در ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی دارد.
وی با تبیین اهمیت تبدیل یزد به پایتخت کتاب بر حضور ناشران با سلائق مختلف و همچنین معرفی کتاب و نشرهای جدید در نمایشگاه تاکید کرد و اظهار داشت: باید با برنامه ریزی، زمینه حضور ناشران موفق در استان فراهم شود.
طالبی همچنین از توزیع عادلانه بن کتاب بین مردم و علاقه مندان و ایجاد فضایی مناسب برای برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه تاکید و ابراز امیدواری کرد این حرکت فرهنگی در ترویج فرهنگ مطالعه موثر باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد نیز گفت: یازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب از 27 بهمن ماه لغایت سوم اسفندماه امسال در محل دائمی نمایشگاه ها برگزار می شود.
مجید جوادیان زاده افزود: در قالب 325 غرفه، 750 ناشر ، کتاب و محصولات فرهنگی متناسب با این نمایشگاه را با تخفیف 30 درصد عرضه می کنند.
به گفته وی، 60 برنامه جنبی شامل نقد کتاب، نشست با نویسندگان و رونمایی از کتاب نیز همزمان با برگزاری این نمایشگاه با همکاری مردم و تشکل ها برگزار می شود.
در این جلسه تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی بر آمادگی برای همکاری با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در برپایی نمایشگاه تاکید کردند و پوستر یازدهمین نمایشگاه کتاب استان یزد نیز رونمایی شد.
استان یزد 110 باب کتابخانه‌های عمومی با حدود 104 هزار نفر عضو دارد.
افزون بر 2 میلیون نسخه کتاب در کتابخانه‌های استان موجود است.
7536/ 6014/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.