اخبار مرتبط

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی روز جمعه در نشست شورای اداری بافق اظهار داشت: بیشترین مباحثی که در ارتباط با این شهرستان مطرح می‌شود مربوط به معادن و صنایع است و کمتر به ارزش‌های فرهنگی و علمی بالایی که داشته و دارد صحبت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه بافق در دوران مختلف از وجود عالمان، شاعران، دانشمندان و بزرگانی بهره‌مند بود که در نوع خود بی‌نظیر و یا کم‌نظیر بودند، افزود: یکی از این افراد مرحوم شیخ محمدتقی بافقی است که در نوع خود منحصربه‌فرد بود و در برابر استکبار و رضاشاه ایستادگی بسیار خوبی کرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: باید برنامه‌ریزی شود که مردم بافق نسبت به این شخصیت والامقام و همچنین شعرا و بزرگان شهرستان شناخت بیشتر و کامل‌تری پیدا کنند.
ناصری یزدی با اشاره به اینکه دشمن همیشه به دنبال آن است که روحیه ارزشی و فرهنگی مردم ایران را تضعیف کند، یادآور شد: دشمن تمام تلاش خود را به کار بسته است و از همه ظرفیت‌ها به‌ویژه در عرصه رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای تحقق اهداف خود استفاده می‌برد.
امام‌جمعه یزد بر ضرورت توجه مسئولان به رشد مباحث فرهنگی و آینده‌نگری تأکید کرد و ادامه داد: خداوند به ایران نعمت نفت و معادن غنی را داده است ، متأسفانه ما به این ذخایر که پایان‌پذیر هم است تکیه کرده‌ایم و به نوآوری و استفاده از ظرفیت‌های دیگر توجه نمی‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: باید برنامه‌ریزی‌ها به صورتی باشد که وقتی این ذخایر به پایان رسید ما ظرفیتی برای بهره‌برداری آیندگان ایجاد کرده باشیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان یزد توجه به ایجاد صنایع جوارمعدنی و جلوگیری از خام فروشی را بسیار مهم دانست و تأکید کرد: بحث گردشگری و فعالیت در این عرصه اهمیت بالایی دارد ولی لازم است که در حوزه تولید در بخش‌های مختلف هم اقدامات لازم صورت پذیرد.
ناصری یزدی بیان کرد: موضوع مهم دیگر در بحث کشاورزی است،این روزها برخی ها زمزمه‌ می کنند که نباید در استان یزد اقدام به کشاورزی و دامداری کرد و محصولات موردنیاز را از خارج استان وارد کنیم.
امام‌جمعه یزد بابیان اینکه کاهش فعالیت های کشاورزی و دامداری در استان یزد کار اشتباهی است گفت: تضعیف فعالیت کشاورزی سبب می‌شود که خشکی و دمای هوا افزایش پیدا کند و با کاهش تبخیر، میزان ابرها و بارندگی نیز کمتر شود.
وی افزود: به‌جای اینکه بخواهیم کشاورزی را حذف کنیم لازم است در نوع آبیاری‌ که انجام می‌دهیم تغییر به وجود آوریم و با کشت محصولات کم آبخواه، زمینه حفظ کشاورزی و منابع طبیعی را فراهم کنیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان یزد مصرف بالای انرژی در کشور را یکی از مشکلات موجود دانست و عنوان کرد: مصرف انرژی در ایران به حدی است که بیان می‌شود ایران چند برابر چین مصرف انرژی دارد درحالی‌که نوع معماری و ساختمان‌سازی ما درگذشته به‌هیچ‌عنوان مبتنی بر مصرف انرژی نبوده است.
نشست شورای اداری بافق با حضور محمدعلی طالبی استاندار یزد و جمعی از مسئولان و اعضای شورای اسلامی شهر در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
مرکز شهرستان 50 هزارنفری بافق در فاصله 110 کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.
7543/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.