اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، محمدکاظمی نسب روز چهارشنبه در نشست کمیته حمل‌ و نقل شهرستان افزود: رانندگان و کامیون داران قشر فعالی هستند که با تلاش شبانه‌روزی مهم‌ترین نقش را در اقتصاد منطقه و اشتغال زایی دارند .
وی با اشاره به مشکل اعلام بار و نوبت‌دهی برای رانندگان اظهار داشت: ابرکوه از داشتن سالن اعلام بار و دفتر نوبت‌دهی برای اعلام عادلانه بار، بی‌بهره است و راه‌اندازی این دفتر که از سوء استفاده افراد سودجو جلوگیری می‌کند ازجمله ضرورت‌هاست .
کاظمی نسب ادامه داد: اساساً دولت نمی‌تواند در جزئیات حمل‌ و نقل و اعلام بار و نوبت دهی ورود کند و برای توزیع عادلانه بار مؤسسات حمل بار با تعامل و همکاری هم و رانندگان در این زمینه تلاش کنند.
وی خاطرنشان کرد : انجمن صنفی رانندگان در اسرع وقت نسبت به تشکیل کنسرسیوم اقدام کند تا از نابرابری‌ها و ناعادلانه بودن اعلام بار که باعث ناراحتی جمع کثیری از رانندگان شده است، کاسته شود .
فرماندار ابرکوه اضافه کرد: تا زمان تشکیل کنسرسیوم که حداقل 6 ماه طول خواهد کشید شرکت تعاونی کامیون داران نسبت به‌ نوبت دهی و اعلام بار اقدام کند و بار به‌طور مساوی بین باربری‌ها تقسیم شود .
محمدحسین ابراهیمی دادستان عمومی و انقلاب ابرکوه هم با اشاره به مشکلات موجود در خصوص اعلام بار رانندگان گفت : باربری‌ها و انجمن‌های حمل بار هر چه سریع‌تر مشکلات موجود را حل کنند و اگر باز هم تخلفی انجام شود به‌صورت جدی برخورد خواهد شد .
رئیس اداره راهداری و حمل‌ونقل ابرکوه گفت : در بحث بار چون با افراد مختلف مواجه هستیم همیشه با مشکل روبرو بودیم و در شهرستان 6 شرکت حمل بار وجود دارد و درخواست تقسیم باردارند که با تشکیل کنسرسیوم بخش زیادی از مشکلات آنان حل خواهد شد .
2هزار راننده با بیش از هزار دستگاه کامیون و خودرو سنگین در ابرکوه فعالیت دارد ، 20 درصد جمعیت شهرستان با فعالیت در حوزه حمل‌ و نقل از این طریق امرارمعاش می‌کنند.
مرکز شهرستان 53 هزارنفری ابرکوه در 140 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
7540/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.