اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدمحمدشریف حسینی کوهستانی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: اعضای این کمیته را مدیران کل تبیلغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه و مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه، دفتر امام جمعه، حوزه علمیه و ستاد اقامه نماز استان تشکیل می دهند.
وی با بیان اینکه نماینده ای از کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در این کمیته حضور ندارد، تصریح کرد: از این پس همه امور مربوط به مساجد در سرتاسر استان توسط اعضای 6 نفره کمیته امور مساجد و به صورت هماهنگ و متمرکز پیگیری می شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد، موازی کاری برخی دستگاه ها را یکی از چالش های حوزه فرهنگ در کشور عنوان کرد و اظهار داشت: هر چند فعالیت های فرهنگی در کشور منحصر به یک سازمان یا دستگاه نیست، اما باید جلوگیری از موازی کاری هماهنگی های لازم برای انجام فعالیت ها صورت گیرد.
حجت الاسلام حسینی کوهستانی با تاکید بر اهمیت فعالیت فرهنگی در فضای مجازی افزود: رسانه ها نقش مهمی در انعکاس صحیح فعالیت های فرهنگی دارند و باید از توانمندی آنها به بهترین نحو استفاده شود.
این مسئول با تبیین برنامه های اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد به مناسبت چهلمین سالگر پیروزی انقلاب اسلامی گفت: برگزاری نشست های تبیینی و تحلیلی از جمله طلایه داران فاطمی و یاران عاشورایی، همایش فخر چهلم، جشنواره شعر آئینی، اعزام مبلغان زن و مرد به مدارس و تجلیل از خانواده شهدای روحانی و مربیان فعال قرآنی از جمله این برنامه هاست.
وی، برگزاری مسابقه نقاشی ویژه دانش آموزان مقطع ابتدایی و ارباب امانت ویژه کارکنان دولت، اعزام سخنران به مناطق مختلف استان با عنوان سفیران انقلاب و برگزاری نشست با رئیس هیات های مذهبی و مداحان در حسینه ثارالله و نشست عمومی در امامزاده سیدجعفر (ع) را از دیگر برنامه های اداره کل تبلیغات اسلامی یزد به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب عنوان کرد.
حجت الاسلام حسینی کوهستانی همچنین با بیان اینکه در لایحه بودجه سال 1398، اعتبار مالی در نظر گرفته شده برای سازمان تبلیغات 30 درصد کاهش یافته است، ادامه داد: البته تصمیم دولت هنوز به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی نرسیده است.
وی اضافه کرد: برای انجام برخی امور به خصوص فعالیتهای دینی نمی توان کمبود بودجه را بهانه کرد، چرا که هزینه بسیاری از این فعالیتها توسط مردم متدین تامین می شود.
7532/ 6197
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.