اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عبدالرسول عمادی روز یکشنبه در آیین افتتاح ششمین دفتر همکاری کار و دانش در شهرک صنعتی یزد افزود: هدف از راه‌اندازی این دفاتر، تربیت نیروی انسانی ماهر و ارتقای مهارت‌آموزی و آموزش دانش‌آموزان با محیط های کسب‌وکار است.
وی ادامه داد: بر اساس تفاهم‌نامه بین وزارت آموزش‌وپرورش با وزارت صنعت، معدن و تجارت، دفتر هماهنگی راه‌اندازی می شود و وظایف را در راستای اهداف نظام و انقلاب اسلامی در آموزش و پرورش انجام می‌دهد.
این مسئول خاطرنشان کرد: ارتباط بین صنعت و علم از مسائل مهم و موردنیاز کشور است که نقش مهمی در تولید و اشتغال دارد و وزارت آموزش و پرورش این موضوع را پیگیری می‌کند.
عمادی از همکاری بخش صنعت یزد برای راه‌اندازی این دفتر قدردانی و ابراز امیدواری کرد، نتایج ارزشمندی برای توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای داشته باشد.
همچنین در این مراسم با لوح سپاس از مدیران صنایع همکار با آموزش و پرورش تجلیل شد.
این مراسم با حضور جمعی از مدیران و مسئولان صنایع و روسای ادارات فنی و حرفه‌ای و کار و دانش‌آموزش و پرورش برگزار شد.
250 هزار دانش‌آموز در یک هزار و 920 مدرسه استان مشغول به تحصیل هستند که حدود 10 هزار نفر هنرجو هستند که در 90 هنرستان تحصیل می‌کنند.
سه هزار و 700 پروانه صنعتی با سرمایه‌گذاری اسمی 80 هزار میلیارد ریال و با حدود 100 هزار نفر اشتغال در استان وجود دارد.
این استان درحالی‌که 1.1 درصد جمعیت کشور رادار است ولی به لحاظ تولید صنعتی 4.4 درصد سهم تولید این بخش را دارد.
یزد به‌عنوان چهارمین استان صنعتی، دومین استان معدنی شناخته می‌شود که در تولید محصولات کاشی و سرامیک رتبه نخست، محصولات نساجی ایران با 25 درصد تولید جایگاه دوم و تولید فولاد در جایگاه سوم را دارد.
بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسکن در آبان ماه سال 1395، استان یزد یک‌میلیون و 138هزار نفر جمعیت دارد.
7536/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.