اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمدعلی طالبی عصر یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان افزود: مجریان مدارس حمایتی باید از میان افراد یا شرکت‌هایی به کار گرفته شوند که توانایی مالی داشته باشند نه اینکه فقط واسطه باشند، پول از دولت دریافت کنند و نقشی در کاهش مشکلات هم نداشته باشند.
وی اظهار داشت: در خیلی از بخش ها و دستگاه های مختلف استان مجریانی حضور دارند، اگر دولت به دلیلی نتوانست حقوق این نیروها را پرداخت کند، خودشان پرداخت می کنند تا نیروهای آنها بتوانند به کار خود ادامه دهند.
استاندار یزد با بیان اینکه رفع نیازهای جامعه فرهنگیان و ارتقای نظام تعلیم تربیت باید در اولویت های اجرایی مسئولان استان قرار گیرد افزود: اعتماد جامعه به معلمان و نقش فرهنگیان فراتر از نظام تعلیم و تربیت است.
وی ادامه داد: تعداد مصوبات در شوراهای آموزش و پرورش ملاک مناسبی برای ارزیابی نیست، بلکه تأثیرگذاری شورا و اقدامات انجام شده مهم است.
همچنین عبدالرسول عمادی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش
عصر یکشنبه در شورای آموزش و پرورش استان یزد گفته بود: مشکلات معلمان خرید خدمت تا پایان هفته جاری رفع می‌شود.
وی با اشاره به درخواست تعدادی از معلمان خرید خدمت در چند روز اخیر در برخی استان ها، گفت: پرداخت مطالبات به دلیل مشکلاتی که در خزانه به وجود آمد به تأخیر افتاد،امیدواریم تا پایان این هفته مشکل رفع شود.
وی اظهار داشت: باید به تنوع روش‌های تعلیم و تربیت و خرید خدمات فکر کنیم و تا می‌توانیم هزینه‌های دولت را در این بخش کاهش دهیم.
حدود 200 نفر از فرهنگیان خرید خدمات آموزشی (بسته‌ حمایتی دولت) استان یزد روز یکشنبه برای دومین روز متوالی با حضور در مقابل ساختمان استانداری خواستار پرداخت حقوق و مطالبات معوقه چند ماه اخیر خود شدند.
در سال تحصیلی 98- 97 حدود 700 معلم طرح حمایتی با آموزش و پرورش استان یزد همکاری دارند.
** مصوبات شورای آموزش و پرورش باید پیگیری شود
همچنین امام جمعه موقت یزد بر پیگیری مصوبات شورای آموزش و پرورش استان تاکید کرد و گفت: باید یک نفر مسوول پیگیری انجام این کار باشد تا مصوبات به صورت دقیق رصد و پیگیری شود.
حجت الاسلام حسن معزالدینی افزود: تربیت فرزندان که آینده سازان و سرمایه کشور هستند به عهده آموزش و پرورش است، اگر می خواهیم پیشرفت کنیم باید به نیروهای فکری و اندیشه ای خود ببالیم .
این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه به برخی چالش های اقتصادی اشاره کرد و گفت: در کشور پول هست، متاسفانه برای اختلاس نه برای احتساب ، آمار و ارقامی از اختلاس ارائه می شود که آبروی کشور و اسلام را به زیر سئوال می برد.
امام جمعه موقت یزد خاطر نشان کرد: مسوولان باید در شرایط بحرانی بهترین تصمیمات را اتخاذ کنند.

**شورای آموزش و پرورش عرصه تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت
همچنین مدیرکل آموزش و پرورش یزد با گرامیداشت هفته شورای آموزش و پرورش گفت: این شوراها از تاثیرگذارترین و مهمترین ظرفیت های قانونی برای پیشبرد اهداف متعالی نظام تعلیم و تربیت در کشور برخوردار است.
عباسعلی دانافر افزود: بسیاری از مشکلات و مسائل آموزش و پرورش در شورا حل و فصل می شود بنابراین شورا از اهمیت خاصی برخوردار است.

** تشکیل ستاد دهه فجر در یکهزار و 400 مدرسه استان
همچنین جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد گفت: به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ستاد دهه فجر در یک هزار و 400 مدرسه استان تشکیل شده است.
سعید زارع با بیان اینکه امسال گروه سرود 1357 نفری همسرایان فجر در روز 22 بهمن برگزار می شود ،افزود: برنامه‌های دهه فجر در مدارس، دانش آموز محور است.
هم اکنون حدود 250 هزار دانش آموز در یکهزار و 920 باب واحد آموزشی استان مشغول به تحصیل هستند که حدود 16هزار نفر فرزندان مهاجران افغان ، عراقی و سایر ملیت ها هستند.
تعداد فرهنگیان شاغل استان حدود 18 هزار نفر و بازنشسته نیز حدود 15 هزار نفر است.
جمعیت استان یزد بر اساس سرشماری آبان ماه سال 1395، یک میلیون و 138هزار نفر است که 85 درصد در 21 شهر و بقیه در روستاها زندگی می کنند.
2088/ 2047
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.