اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا عبدالرسول عمادی عصر یکشنبه در شورای آموزش و پرورش استان یزد افزود: فاصله گرفتن از آموزش‌های نظری در کنار توجه به رویکرد عمل‌گرایی در آموزش‌ها یکی از دغدغه‌های اساسی مسئولان وزارتخانه در کیفیت‌بخشی به مهارت‌آموزی است.
وی با گرامیداشت هفته شورای آموزش‌وپرورش اظهار داشت: بزرگداشت این هفته نشان‌دهنده اهمیت این شورا در نظام جمهوری اسلامی ایران است .
عمادی تصریح کرد: شورای آموزش و پرورش یزد یکی از فعال‌ترین شوراهای آموزش و پرورش در کشور است و این استان در بسیاری از شاخصه‌های علمی شاخص است.
معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به قانون شوراها یادآور شد: بر اساس این قانون، 6 وظیفه برای شوراهای استان و 22 وظیفه برای شورای آموزش و پرورش مناطق و شهرستان‌ها در نظر گرفته شد، بنابراین شوراهای آموزش و پرورش شهرستان‌ها از اختیارات بیشتری نیز برخوردارند و اگر از این اختیارات به‌درستی استفاده شود، بسیاری از مشکلات اکنون با آن مواجه هستیم رفع می‌شود.

**650 هزار خیر مدرسه‌ساز در کشور
عمادی تعداد خیرین مدرسه‌ساز کشور را 650 هزار نفر بیان کرد و گفت: آن‌ها با مشارکت در این امر الهی ماهانه یک تا 2 میلیون ریال و حتی برخی افراد با پرداخت میلیاردها ریال در امر مدرسه‌سازی مشارکت می‌کنند.
وی افزود: علی‌رغم تلاش‌های خیرین مدرسه‌ساز ،تجهیز هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش مغفول مانده است، امیدواریم خیرین در این امر هم مشارکت داشته باشند.

**مشکلات معلمان خرید خدمت تا پایان هفته رفع می‌شود
معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به تجمع و تحصن تعدادی از معلمان خرید خدمت گفت: پرداخت مطالبات آن‌ها به دلیل مشکلاتی که در خزانه به وجود آمد به تأخیر افتاد،امیدواریم تا پایان هفته جاری این مشکل رفع شود.
وی اظهار داشت: باید به تنوع روش‌های تعلیم و تربیت و خرید خدمات فکر کنیم و تا می‌توانیم هزینه‌های دولت را در این بخش کاهش دهیم.
حدود 200 نفر از فرهنگیان خرید خدمات آموزشی (بسته‌ حمایتی دولت) استان یزد روز یکشنبه برای دومین روز متوالی با حضور در مقابل ساختمان استانداری خواستار پرداخت حقوق و مطالبات معوقه چند ماه اخیر خود شدند.
در سال تحصیلی 98- 97 حدود 700 معلم طرح حمایتی با آموزش و پرورش استان یزد همکاری دارند.
هم اکنون حدود 250 هزار دانش آموز در یکهزار و 920 باب واحد آموزشی استان مشغول به تحصیل هستند که حدود 16هزار نفر فرزندان مهاجران افغان ، عراقی و سایر ملیت ها هستند.
تعداد فرهنگیان شاغل استان حدود 18 هزار نفر و بازنشسته نیز حدود 15 هزار نفر است.
جمعیت استان یزد بر اساس سرشماری آبان ماه سال 1395، یک میلیون و 138هزار نفر است که 85 درصد در 21 شهر و بقیه در روستاها زندگی می کنند.
2088/ 2047/
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.